Karise lips ja tippdisainerite kleidid: just need olid heategevusliku oksjoni popimad esemed!

Möödunud nädalavahetusel, 4.-5. novembril 2023 aset leidnud heategevuslik teise ringi pidulike kleitide ja lipsude oksjon kogus Eesti Vähiliidule uue põlvkonna mobiilse kompuutertomograafi ostu toetuseks enam kui 43 670 eurot. Oksjonile läks 672 toredate Eesti tuntud ja vähem tuntud inimeste annetatud pidulikku kleiti ja lipsu, millest müüdi kahe päevaga 630 eset.

Oksjoni hittideks osutusid sel korral president Alar Karise annetatud paraadfoto lips, mis müüdi oksjonil 720 euro eest ning esikolmikusse jõudis ka endise sotsiaalkaitseministri, eelmisel neljapäeval meie hulgast lahkunud, Kaia Iva, annetatud Malta eesistumise siidilips, mis osteti oksjonilt 520 euro eest. Kui president Karise lipsu ostja on jäänud anonüümseks, siis Kaia Iva annetatud lipsu puhul on teada, et selle ostsid endale oksjonilt Kaia kunagised erakonnakaaslased erakonnast Isamaa.

Esikümnesse mahtusid oksjoniesemete seas veel Tallink Grupi personalijuhi Age Vanajuure annetatud pidulik roheline kleit, mis püüdis pilke laevafirma uue shuttle laeva MyStar avapeol eelmise aasta detsembris ning osteti oksjonilt 600 euro eest, moelooja Aldo Järvsoo annetatud liivakarva kleit, mille lõpphinnaks kujunes 510 eurot, moelooja Liina Steini kleit, mille lõpphinnaks kujunes 450 eurot, kaks moelooja Tanel Veenre kleiti, millest ühe annetas Tanel ise koos enda loodud kõrvarõngastega ning teise annetas Vaba Lava (kleitide hinnaks kokku kujunes 845 eurot), moelooja Lilli Jahilo kleit, mille lõpphinnaks sai 380 eurot, kaubamärgi Marimo kleit, mille lõpphinnaks kujunes samuti 380 eurot ning Eesti Panga töötaja Liina Kulu, kelle käsitsi kootud must kleit osteti oksjonilt samuti 380 euro eest.

Vaata galeriist, millised esemed olid oksjonil kõige popimad!

”See oksjoni tulemus on üle ootuste tulemus! Me tõesti ei oleks osanud oodata, et kahe päevaga suudame me tegelikult ka peaaegu kõik oksjonile pandud esemed maha müüa. Ja see põnevus oksjoni lõpus, mil viimase tunni jooksul käis populaarsemate esemete ümber tõsine pakkumiste ralli, see oli heas mõttes närvesööv,” kommenteeris oksjoni tulemust 500Kleiti algatuse üks eestvedajatest Katri Link. 

”Mu südame teeb eriliselt soojaks muidugi oksjonil müüdud esemete esikolmik. Kõik kolm annetust on mulle isiklikult väga südamelähedased. Vabariigi president ja Sirje Karis olid meie algatuse seekordsed esimesed toetajad ja mõlema annetused kokku tõid tomograafi kontole ligi 900 eurot kokku, mu hea kolleegi Age Vanajuure imeline roheline kleit aitas meid tomograafile lähemale ka üüratu summaga ühe kleidi kohta. Ja Kaia annetus ja lips on minu jaoks erilise tähenduse ja väärtusega. Mul on hea meel, et Kaia endised kolleegid samamoodi tundsid ja Kaia viimast heategu vääriliselt hindasid. Kaia lips, mis läks oksjonile sümboolselt 500. oksjoni esemena tõi tomograafi kontole samuti sümboolselt enam kui 500 eurot,” lisas Link.

”Suur suur tänu kogu meie väikese algatustiimi poolt kõigile imelistele Eesti inimestele, kes meile kleite ja lipse annetasid, meie kleite ja lipse oksjonilt ostsid, meie oksjoni ja moeshow ettevalmistuses ja korralduses osalesid ja ka kõigile neile, kes meile siiralt ja südamest viimase paari kuu vältel kaasa elasid! Sügav kummardus ja tänu teile kõigile,” lausus Link.

Oksjonil kogutud summa on hetkel hinnanguline, kuna ostetud esemete eest saavad ostjad tasuda veel järgmiste päevade jooksul. Lõplik kogutud summa selgub selle nädala jooksul. Algatuse meeskond tegeleb nüüd sellel ja järgmisel nädalal ostetud esemete laiali saatmisega üle Eesti, milles aitavad neid SmartPost Itella ja Cargobus, kes on ettevõtmisele õla alla pannud ning toimetavad ostud hoolega hoitult ja tasuta Eesti piires kohale.

Eesti Vähiliidul on vähi varajase avastamise tõhustamiseks vaja Eesti äärealadele uue põlvkonna kompuutertomograafi, mis võimaldaks veelgi madalama kiirguse ja suurema täpsusega varakult avastada erinevaid vähke ning ka muid vigastusi.

Mobiilse kompuutertomograafi ostu saab toetada ka nüüd, tehes annetuse Vähiliidu spetsiaalsele kontole Swedbank’is: EE562200221025774174.

Kommentaarid puuduvad