Kaja Kallas emadusest: kui minust sai peaminister, siis mu laps väga palju iseseisvus

— FOTO: KIUR KAASIK

Pühapäeval on emadepäev. Peaministri ametit pidav Kaja Kallas rääkis avameelselt Be 1st podcastis, kuidas tähtsal ametikohal töötades ema rolli paralleelselt täita.

Peaministri päevad on täis töid ja toimetusi ning selle kõrvalt vanema rolli täita võib olla küllaltki väljakutsuv.

Seda kinnitas ka Kaja Kallas, kes tõdes, et kui temast sai peaminister, siis tema poeg iseseisvus kiiresti. “See on läinud suhteliselt sujuvalt, et ta ise õpib ja ise toimetab,” märkis Kaja.

Naise sõnul igatseb ta, et saaks pojaga tihemini kvaliteetaega veeta, kuid proovib võimalusel alati poja jaoks olemas olla. Peaminister märkis, et tänasel päeval veedab isa rohkem aega pojaga kui ema, kuid kui poeg oli väikene, oli olukord hoopis vastupidine. 

“Ta oli minuga kaasa, kui ma Euroopa Parlamendis olin. Ta oli 2,5 aastane, kui me kolisime Brüsselisse. Praegu vaatad pilte, et milline väike ja nunnu (laps – toim) ning kuidas ma julgesin minna niimoodi, et mul ei olnud mingit tugivõrgustikku, sest me olime ju ainult kahekesi,” meenutas naine. 

Kaja sõnul võibki Brüsseli aega pidada ema ja poja kvaliteetajaks. “Me olime väga palju koos ja meil oli väga palju kvaliteetaega. Me sõidsime seal ringi, me käisime muuseumites. Kõike tegime koos,” tähendas Kaja.

Kaja on oma poja üle uhke ning iseloomustab teda kui väga paindliku ja mõistliku lapsena. Naisele on meeldinud oma poega kasvatada nii, et ta saaks pojaga asju arutada ning poeg saaks ka ise valikuid langetada. “Mul on lihtsam temaga arutada asjad läbi ja võtta see aeg, kui see, et ta hakkab mulle vastu töötama,” ütles Kaja. 

Kaja kirjeldas, et emadus õpetas talle, kuidas seada kellegi teise huvid enda omadest ettepoole. 

Be 1st podcast Kaja Kallasega:

Kommentaarid puuduvad