Reklaam sulgub sekundi pärast

Kaisa Kuusnõmm fitnessimaailma karmist reaalsusest: lavavormil päriselus kohta ei ole!

Raili Stina Reidla

Kaisa Kuusnõmm
Kaisa Kuusnõmm — FOTO: Erakogu

Kaisa Kuusnõmm on Eesti fitnessistaar, kes valmistub hetkel taas võistlusteks. Tegemist pole aga teps mitte kergete killast ettevõtmisega. Võistlusteks valmistumise puhul on oluline osa dieedil, treeningutel kui ka tegelikult kogu elustiilil. Kaisa avaldas, et lavavorm kuulubki ainult lavale ja päriselus sellel kohta ei ole. "Tegemist on ju täiesti ebanormaalse ja ebatervisliku vormiga."

Hetkel valmistub Kaisa Austraalia IFBB Pro League bikiinifitnessi võistlusteks. "Minu esimesed võistlused ongi siinsamas Austraalias ning hooaja lõpetan välisvõistlustega Lõuna-Koreas ja Hispaanias. Esimesed võistlused on mul juba 26.04 ning hooaja viimane võistlus leiab aset 2.06. Tuleb pikk ja väga huvitav võistlushooaeg!"

Fitnessi-maailma vastu hakkas Kaisa huvi tundma 2016. aastal, kui ta sattus esimest korda vaatama Salme kultuurikeskuses kulturismivõistlusid. "Loomulikult toona tundus mulle täiesti ilmvõimatu, et ma ka ise seal laval kunagi olen, aga mõttel on suur jõud." Juba aasta hiljem astus Kaisa ka ise lavale ning toimusid tema esimesed võistlused. "Peale neid võistluseid hakkasin ma uurima, kuidas mul oleks võimalik ka ise enda keha sellisesse konditsiooni viia ning täpselt õigel ajal jõudis kõik vajalik info ja inimesed minuni," jagas ta.

Päevaplaan on peaaegu minuti pealt kindel

Hetkel on Kaisa võistlusdieedil, mis pole teps mitte kergete killast. Tema päev algab alati hommikusammudega, mida ta teeb umbes 45 minutit. Peale seda sööb ta ära oma hommikusöögi, milleks on kaerahelbepuder koos munaga. "Seejärel ma teen umbes tunnike tööd ning lähen teen ära jõutreeningu kohalikus jõusaalis," avaldab ta. Siis jõuab kätte tema esimese lõuna aeg, milleks on kana, riis, juurikad ja banaan. "Ning nagu iga teinegi inimene - teen enda igapäevatööd, milleks on Kaisafitness.ee online elustiiliplatvormi haldamine ning enda klientide nõustamine."

Oma teise lõuna sööb naine 16.00 paiku ning see söögikord on identne eelmisega. Õhtu poole teeb naine veel umbes 30 minutit samme ja harjutab igapäevaselt poseerimist. Õhtusöök on tal umbes 20 paiku, kus ta sööb jogurtit, banaani, riisigalette ja maapähklivõid. Peale seda läheb ta magama. 

"Võib öelda, et mu iga päev näeb suhteliselt identne välja eelmisega ning mul ei ole absoluutselt vahet, kas tegemist on argipäevaga või nädalavahetusega. Kuna treeninguid on mul 4-5tk nädalas, siis paar päeva saan ka natukene aega pühendada meelelahutusele (näiteks rannas olemine, raamatute lugemine, podcastide kuulamine jne)," tõdes Kaisa.

Kaisa Kuusnõmm võistlustel
Kaisa Kuusnõmm võistlustel — FOTO: Erakogu

Kuusnõmme sõnul saab ideaalne lavavorm alguse lavaväliselt. "Kõigepealt on vaja aastaid endale ehitada piisavalt lihasmassi peale, mis annaks meie kehale kuju. Kui on piisav põhi ehitatud, saab alustada dieediga ehk siis pealt maha põletada rasv ja näha, mis seal kihi all siis kõik peidus on."

Kaisa tõdeb, et ideaalne lavavorm on selline, kus visuaalselt kehas enam rasva ei eksisteeri. "Seal on ilus lopsakas jõuline lihasmass, mis siis annab bikini kehale kuju (ehk lopsakas tuhar, õlad, lai selg ja toonuses jalad). Kogu üldpakett peab olema silmale ilus vaadata ning meentama seda ideaalset liivakellafiguuri," sõnas ta.

"Dieet on sisuliselt ainult lõppviimistlus, mis kestab ainult mõned kuud. Loeb ikkagi see, mida enne seda tehakse," rääkis Kaisa ning lisas, et panustada on vaja ikkagi läbi aasta, mitte ainult dieeti tehes. 

Energiadefitsiit on pidev

Kaisa sõnul on kõige raskem võistlusteks valmistumise puhul mentaalne külg ja hakkama saamine energiadefitsiidis. "Lavadieet on väga ekstreemne dieet ning sisuliselt kogu ülejäänud elu peab toetama seda. Lavadieeti pidades on iga unetund kriitilise tähtsusega ning kõiksugu stressorid tuleb maas hoida. Sisuliselt dieedi ajal ei tule kõne allagi, et võtan osa pidudest või tähtpäevadest," jagas ta TV3 portaaliga. Kuusnõmm tõdeb, et punkt kell 21 on temal uneaeg ning ka toit peab olema grammi pealt paigas. "Ei tule kõne allagi, et ma jätaksin mõne trenni vahele. Sisuliselt minu päeva ehitus on selline, et oleks need asjad paigas ja siis saavad tulla kõik ülejäänud asjad. Ehk siis sõpradel pole mõtet mulle näiteks helistada, et "Kas kella 20.00 kinoseansile tuled?" Sorry, ei saa tulla. Dieedi lõpus on paratamatu, et ma olen ka kogu aeg väsinud, näljane ning apaatne. Kehal ei ole hea olla sellises positsioonis ning konstantne väsimuse tunne võtab kiirelt üle."

Fitnessilaval võistlustele jõudmine on tänapäeval üha rohkemate jaoks koht, kuhu pürgida. Naine soovitab neil inimestel alati endalt üle küsida, kas see on reaalne tugev sisemine soov või tegemist on lihtsalt uudishimuga. "Võistlemine ei ole tervisesport ning midagi lihtsat selles ei ole. Samamoodi on sellel tagajärjed. Ehk siis tihti inimesed lõpetavad enda võistlused näiteks toitumishäiretega, keha düsmorfiaga või depressioonis, sest ei olda vaimselt selleks teekonnaks valmis."

Kuusnõmme sõnul on raske mentaalselt lahti lasta sellest, kui oled korra näinud ära oma keha nii-öelda ideaalse vormi. "Aga fakt on see, et lavavorm kuulubki ainult lavale ja päriselus sellel kohta ei ole. Tegemist on ju täiesti ebanormaalse ja ebatervisliku vormiga. Lisaks sellele tuleb rangelt paika panna, kuidas dieedist väljatulek toimub. Tihti just see, mis leiab aset peale võistluseid on see, mis inimesi murrab."

Naine soovitab kõigepealt leida endale üks tark treener, kes seletab lahti kogu selle teekonna. "Ja kui ka siis endiselt huvi on suur, siis miks ka mitte? Aga ma soovitaksin endiselt ikkagi tugevalt kaaluda seda. Heas vormis saab olla ka ilma võistlemata. Alati ei ole vaja juuksekarva pooleks ajada."

Kaisa Kuusnõmm
Kaisa Kuusnõmm — FOTO: Erakogu

Kommentaarid puuduvad