Reklaam sulgub sekundi pärast

Jüri Ratas avameelselt tantsusaate telgitagustest: seisin seal püsti ainult tänu…

Joonatan Pärn

Möödunud "Tantsud tähtedega" hooajal napilt teisele kohale tulnud Jüri Ratas avaldab, et seisis tantsusaates püsti ainult tänu treener Kristina Tarmetile. Koos abikaasaga seltskonnatantsu algkursusel osalev Ratas kinnitab, et omaette sammude õppimine ja õiges rütmis püsimine kujutab endast midagi hoopis teistsugust.

Mõned päevad tagasi selgus, et Jüri Ratas osaleb koos abikaasaga Revalia Tantsukoolis seltskonnatantsu algukursusel, kus treenitakse Helen Klandorf-Sadama käe all.

Otsus taas tantsuplatsile naasta tuli Ratase sõnul just suuresti tänu TV3 saatele "Tantsud tähtedega", kus tantsupisik teda tugevasti nakatas. "Oleme abikaasaga seda teemat arutanud ja meile mõlemale tundus see tore mõte. Kuna treener Helen Klandorf-Sadam annab neid tunde ka meie linnaosas ehk Pirital, siis tundus see asi sobivat ja sealt see otsus tuli."

Ratase sõnul on tantsuoskus üleüldiselt oluline ning samas pakub ka toredat ajaviitmise võimalust koos abikaasaga. Hetkel on Klandorf-Sadama tundides õpitud juba rumbat ja aeglast valssi. Ratase sõnul võetakse algkursuse jooksul läbi ligi seitsme tantsu sammud. "Meil on kindlasti plaan see asi lõpuni teha ja loodan, et on võimalik sinna minna ka järgmise tasandi kursusele, et edasi õppida."

Algkursus pakub pinget tantsusaatele vaatamata

2022. aasta sügisel astus Ratas "Tantsud tähtedega" saates televaatajate ette keerukate tantsunumbritega, kuid tema sõnul pakub ka seltskonnatantsu algkursus siiani piisavat väljakutset. "Selge on see, et "Tantsud tähtedega" saates seisin püsti ainult tänu treener Kristina Tarmetile. Pean talle ütlema suured tänud. Püüda ise liikuda õiges rütmis, on midagi teistsugust."

Ratase sõnul andis tantsusaates osalemine talle lihasmälu ja õige tunnetuse.
Ratase sõnul andis tantsusaates osalemine talle lihasmälu ja õige tunnetuse. — FOTO: TV3

Tantsusaade andis Ratasele siiski lihasmälu, tunnetuse ning arusaama põhilisest tantsulisest liikumisest. "Mulle meeldib seda asja ikkagi nullist uuesti teha, sest tantsusaade oli hoopis teine tasand ja žanr. Seal oli mul kõrval professionaalne endine võistlustantsija ja treeneriametit pidav Kristina Tarmet."

Tantsutrenn on hea füüsilise koormuse eest

Ratase sõnul naudivad nad koos abikaasaga mõlemad tantsutundides käimist. "Olgem ausad, et tantsutrenn on ka koormuse eest. Seal kogu aeg ainult naeratus näol ei ole, sest rütmi tuleb hoida. Minu meelest on see hea füüsiline pingutus ja hea võimalus vähemalt meesterahval hoida oma rühti sirgena, mis on tähtis."

Ratas kutsub kõiki mehi üles tantsutrenniga liituma. "Kõigepealt on see kvaliteetaeg oma kalli inimesega. Teiseks annab see palju juurde koordinatsioonile ja koordinatsioon on elus oluline. Tants ei ole mitte ainult kiikumine, vaid ka reaalne füüsiline koormus ja liikumine tuleb kindlasti kasuks. Ärge kahelge. Head mehed, võtke juba täna ette teekond (tantsutrenni)."

Ratas kinnitab, et seltskonnatantsu algkursus ei kujuta endast ka ülisuurt väljaminekut varustuse mõttes. "Algkursusel on kõige olulisemad jalanõud. Kostüüme ju alguses ostma ei pea. Kingad peaksid muidugi olema õige tallaga ja oleks hea, kui need oleks universaalsed, et nendega saaks teha erinevaid tantsustiile."

Jüri Ratase võistlusnumbreid saates "Tantsud tähtedega" on võimalik vaadata TV3 Play vahendusel!

Kommentaarid puuduvad