Juba sel pühapäeval! Eriline festival PIME toob kokku tänavatoidu, käsitöö, muusika ja kunsti

PIME Festival
PIME Festival — FOTO: Jaanika Juhanson

Pühapäeval, 10. septembril kell 12.00-20.00 toimub Tallinnas, Tondi asumis (Tondi 8A) Põhja-Eesti Pimedate Ühingu hoovis ja majas heategevuslik muusika- ja kunstifestival PIME (Pimedate Inimeste Maja Esitlus).

Festival seob kokku muusika, tänavakunsti ja pimedate/vaegnägijate kogukonna. Festivali keskmeks on muusikalava, millel Blind Sound muusikastuudio kureerimisel astuvad üles armastatud Eesti artistid Robin Juhkental, Di'Artist, Bonzo ja Marge, Wiiralt ning esinejad Põhja-Eesti Pimedate Ühingust - ansambel PÜÜ, duo Maarja-Liis Orgmets ja Indrek Kaljumäe, Pimemoosekant ja sõbrad ning pimedate ja vaegnägijate Terateater. Päevajuht on Tallinna Linnateatri näitleja Jan Ehrenberg.

Festival avab Põhja-Eesti Pimedate Ühingu hoone potentsiaali kujuneda Tondi asumi kohalikuks loomekeskuseks. Vanas tehasehoovis on avatud üks Tallinna ilusamaid graffitigaleriisid ning kunsti- ja värvipood Spekter eestvedamisel toimub tänavakunstijämm ja oksjon. Kõhutäidet saab tänavatoidualalt. Toimub täika ja pimedate käsitöömeistrite laat. Avatud on Eesti Pimemassööride Keskuse, Blind Sound muusikastuudio ning kunsti- ja värvipood Spekter uksed.

Osaleda saab erinevatel pimedate elu teemalistel ekskursioonidel ja töötubades. Kogemusrada “Elamused pimeduses” võimaldab nägijatel kogeda mitmeid tegevusi ja takistusi, millega pime inimene igapäevaelus kokku puutub. Rada läbitakse silmaklappidega koos pimegiidiga. Terateatri poolt läbiviidaval lavastuslikul ekskursioonil “Aja pimedad pildid” saab osaleja piiluda Põhja-Eesti Pimedate Ühingu maja sellistesse soppidesse, mis tavaliselt suletud. Ekskursioonil tutvutakse selle maja eripärase ajalooga ning pimedate eluoluga. Pimedate ettevõtete kogemusalal saab küsida vabas õhkkonnas kõige kohta, mis senini nägijatele pimedate elus mõistetamatuks jäänud. Vastavalt ajakavale saab kohtuda Eesti Pimemassööride Ühingu (EPMÜ), Eesti Rahvusraamatukogu Pimedate Raamatukogu, Põhja-Eesti Pimedate Ühingu (PPÜ) ja Nägemispuudega Inimeste Rehabilitatsioonikeskuse (NIRK) esindajatega. Kohal on ettevõtted Ligipääsuke ja Kakora ning juhtkoerad.

Festivali piletid saab lunastada Fientast. Erivajadustega inimestele ja nende saatjatele on sündmus tasuta. Hetkel on käimas ka Hooandja toetuskampaania, kus on külluslikult kingitusi ka nendele toetajatele, kes festivalile tulla ei saa, kuid kellele idee meeldib. Festivali kogu tulu läheb Põhja-Eesti Pimedate Ühingu tegevuskeskuse toetuseks, kus pakutakse pimedatele ja vaegnägijatele rehabilitatsiooni-, koolitus- ja töövõimalusi.

Põhja-Eesti Pimedate Ühingu missiooniks on toetada nägemispuudega inimesi ühiskonda lõimumisel, tagamaks nende võrdväärne toimetulek ning kaasatus. Ühingu üheks eesmärgiks on tõsta ühiskonnas nägemispuudega inimeste suhtes teadlikkuse ja mõistmise taset ning sellest ideest on kantud ka PIME festival.

Jooksev info festivalist Facebookis!

Kommentaarid puuduvad