ISIKLIK PARUKAKONSULTANT JA AJALOO SUURIM TEENISTUS: põnevad faktid Hollywoodi superstaar Samuel L. Jacksoni kohta!

Samuel L. Jackson
Foto: 123rf.com

73-aastane Samuel L. Jackson on üks Hollywoodi viljakamaid näitlejaid, kes on mänginud nii Oscariga pärjatud filmides nagu “Pulp Fiction” (1994) kui ka kassahittide frantsiisides nagu “Jurassic Park”, “Star Wars” ja “Marvel Cinematic Universe”. Koondasime mõned põnevad faktid Samuel L. Jacksoni kohta, mida sa varem ei teadnud!

1. Vandumine aitas Samuel L. Jacksonil oma kokutamisega toime tulla

Enne kui temast sai üks Hollywoodi kõige edukamaid näitlejaid, oli Samuel L. Jacksonil raskusi teiste ees rääkimisega. Lapsena kiusati teda kokutamise pärast ja ta vältis selle tõttu peaaegu aasta aega koolis rääkimist. Lõpuks haaras ta ise initsiatiivi, et probleemi ravida, uurides raamatukogus hingamistehnikaid. Ta leidis enda jaoks ka ankrusõna: motherf***er. See sõimusõna, mis aitas tal oma kõnepuudulikkusega toime tulla, sai hiljem ka tema professionaalseks visiitkaardiks.

2. Samuel L. Jackson oli Martin Luther King Jr. matustel uksehoidja

Martin Luther Kingi mõrvamine 4. aprillil 1968 tõukas noore Jacksoni kodanikuõiguste liikumisse. Jackson, kes oli sel ajal Morehouse’i kolledži teise kursuse üliõpilane, lendas paar päeva hiljem Atlantast Memphisesse, et marssida prügitööliste streigi toetuseks. Tagasi Atlantasse jõudes nõustus ta olema uksehoidja Martin Luther Kingi Jr.i matustel, kui kuulis, et nad vajavad vabatahtlikke. 2018. aastal kirjutas ta sellest kogemusest The Hollywood Reporterile: “Mäletan, et nägin selliseid inimesi nagu Harry Belafonte ja Sidney Poitier. Inimesed, kellest ma arvasin, et ma ei näe neid kunagi, rääkimata sellest, et mul oleks hiljem elus nendega suhe. Matuseid mäletan aga üsna hägusalt.”

3. Samuel L. Jacksonist oleks peaaegu saanud merebioloog

Jackson käis 1960. aastatel kolledžis kavatsusega saada merebioloogiks. Jackson nägi aga teatritrupi Negro Ensemble Company etendust, mis inspireeris teda tegelema näitlemisega. Ta vahetas ta oma eriala draama vastu ja liitus teda inspireerinud teatritrupiga.

4. Samuel L. Jackson on kõigi aegade suurima sissetulekuga näitleja

Samuel L. Jackson on mänginud rohkem kui 150 filmis, sealhulgas sellistes kassahittide frantsiisides nagu “Star Wars” ja mitmes Marveli filmiuniversumi filmis, sealhulgas sarjas “The Avengers”. Seega ei ole üllatav, et näitleja on teeninud Hollywoodi enim raha teeniva näitleja tiitli. Kõikide tema filmide kassatulu kokku  ulatub üle 13 miljardi dollari (üle 12,7 miljardi euro).

5. Samuel L. Jacksonil on isiklik parukakonsultant

Jackson on päriselus kiilas, kuid ta on oma filmikarjääri jooksul kandnud mitmeid ikoonilisi soenguid. Tema soengud on saanud nii suureks osaks tema ekraanipersoonast, et tal on oma isiklik juuksur ja parukakonsultant.

Allikas: mentalfloss.com

Samuel L. Jackson astub üles ulmefilmis “Klaas” juba täna õhtul kell 22:00 ikka TV3es!

Kommentaarid puuduvad