INSPIREERIV! Kaja Kallas avaldas järelhüüdes Jüri Arraku nägemuse peaministri tööst

Kaja Kallas
Foto: Jaanus Lensment / Delfi Meedia

Pühapäeva öösel suri 85-aastasena kunstnik Jüri Arrak. Arrak on paljude kunstialaste ja riiklike preemiate laureaat, sealhulgas Valgetähe II klassi teenetmärgi kavaler. Peaminister Kaja Kallas jagas oma Instagrami kontol järelhüüdes Arrakule Stenbocki majas paikneva maali saamislugu.

“Sellel maalil on väga huvitav saamislugu, mille rääkis mulle Mart Laar,” kirjutas Kallas oma Instagrami kontol

“Kui valitsus 2000. aastal Stenbocki majja kolis, telliti peaministri kabinetti maal just Arrakult. Arrak aga polnud kindel, mida maalida, ja küsis toonaselt peaministrilt Laarilt, kas võib teda inspiratsiooni saamiseks tööd tegemas jälgida. Nii Arrak istunudki terve päeva ja vaadanud, kuidas peaminister Laar tööd tegi,” lisas ta.

“Ja päeva lõpuks ütles, et nüüd ta teab, mis maalile tuleb. Sest peaministri töö olevat selline, et kogu aeg tuleb kuskilt uusi ja täiesti erinevaid probleeme ja ülesandeid, mis vajavad lahendamist, ning see kõik tuleb omakorda ka edasi viia inimesteni.”

Kallas selgitas, et “Käskude saamine” kujutabki Vana Testamendi lugu, kus jumalalt Siinai mäel käsulauad saanud Mooses laskub mäest alla ja viib need rahvani. Just nagu on peaministri töö Jüri Arraku nägemuses.

Kommentaarid puuduvad