Ingrid Mänd paneb noortele jälgijatele südamele: mitte ükski täiskasvanu ei tunne selle üle hiljem uhkust!

ingrid mänd
Foto: Ingrid Mänd instagram/erakogu

Nädala alguses vapustas avalikkust Pärnu noorte vägivallatsemine omaealiste tüdrukute kallal. Sisulooja ja pisitütre ema Ingrid Mänd tahab juhtumi valguses noortele jälgijatele südamele panna, et vägivald ja kiusamine ei ole aksepteeritav.

“Kōik mu noored jälgijad, jätke meelde, et vägivald ja kiusamine EI OLE MITTE KUNAGI OKEI!! Kui sa tahad olla see “lahe” vend, siis parem astu vahele ja kaitse endast nõrgemaid!” pani Ingrid noortele jälgijatele südamele. “Trust me (usu mind – toim), mitte ükski täiskasvanu, kes noorena kedagi kiusas, ei tunne selle üle hiljem suureks saades uhkust!”

Olles ise pisitütre ema, näeb Ingrid ka vanematel suurt rolli selliste olukordade vältimisel. 

“Palun lapsevanemad, vōtke nüüd kōik hetk ja mōelge, mida te saate teha, et selliseid olukordi vältida. Et teie laps ei oleks kunagi ei sellises ohvri- ega ka kiusaja rollis. Rääkige nendega.. selgitage. Olge olemas. Kui meie lapsed meid ei usalda, siis elataksegi oma tunded välja kuskile mujale ja tihti just sellise ebanormaalse käitumise kujul,” tõdes naine. “Lōpuks karistatakse neid kiusajaid ja pannakse häbiposti (loomulikult igal teol ongi tagajärg!) aga tegelik vastutus on ju ikkagi lastevanematel.”

Loe Ingridi täispikka postitust tema Instagrami kontolt: 

Kommentaarid puuduvad