GALERII VALIMISPEOLT! Riigikogu valimised võitis kindlalt Reformierakond

Reformierakonna valimispidu
Reformierakonna valimispidu — FOTO: Karli Saul

Kaja Kallas (Reformierakond) on teinud nendel riigikogu valimistel nii enda isikliku kui ka üldise riigikogu valimiste rekordi – 31 102 häält. Riigikogu valimised võitis kindlalt Reformierakond

Reformierakonnal on 31,8 protsenti häältest ehk 38 mandaati. Seda on nelja võrra enam kui eelmises riigikogu koosseisus.

“Tundub, et valijad on rääkinud. Kui ma seda ekraani nägin õigesti, siis meil läks päris hästi,” ütles Reformierakonna juht Kaja Kallas oma võidukõnes.

“Ma tahan tänada kõiki valijaid. Ma tänan selle usalduse eest, ma tänan selle eest, et me oleme saanud valitsust vedada juba nüüd kaks aastat ja ma tõepoolest tänan nende antud häälte eest. Me oleme väga tänulikud selle eest, et te olete meie tööd niimoodi hinnanud,” sõnas Kaja Kallas.

Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal (EKRE) on senise tulemuse järgi 15,8 protsenti häältest, mis tähendab riigikogus 17 mandaati ehk kaks mandaati vähem kui eelmises koosseisus.

Kallas sõnas ERR-ile antud intervjuus, et homme arutatakse erakonna juhatuses kõiki võimalikke variante. “Valijate ootus selle pildi pealt on kindlasti see, et valitsuse juhtrolli saab võtta Reformierakond, seda võib öelda täitsa kindlalt. Kõik muu peame omavahel läbi arutama. Oleme juba enne seda teinud, mis on see tunnetus, mida meie kandidaadid on valijatega kohtumisest saanud, mis on valijate ootus. Teeme homme juhatuse, arutame kõiki võimalikke variante,” ütles Kallas ETV saates “Valimiste õhtu”.

“Me oleme juba suhelnud enne valimisi kõikide erakondadega ja kompinud ühisosasid. Nüüd selle matemaatika pealt peaksime kõigepealt ise rääkima omavahel läbi ja siis minema edasi. Aga suhtleme kindlasti kõigiga täna öösel, see on kindel,” sõnas ta.

Vaata lähemalt pildigaleriid Reformierakonna valimispeolt. Galerii autor on Karli Saul.

Kommentaarid puuduvad