Reklaam sulgub sekundi pärast

Franz Malmsten sattus hullunud fänni küüsi: olen täna ikkagi ühes tükis veel

Star FM

Franz Malmsten Star FM hommikuprogrammis.
Franz Malmsten Star FM hommikuprogrammis. — FOTO: TV3

Stand-up etendusi tegev Franz Malmsteen ütles, et inimesed on tema proovietendused hästi vastu võtnud. Etendused põhinevad reaalsel elul ning muu hulgas puudutas Malmsten ka fännide pahupoolega seonduvat. Nimelt on mõnel fännil raske aru saada, et huvi pole alati vastastikune ja samasisuline.

Teisipäeval oli rahvusvaheline teatripäev ning sellepärast küsiti Malmstenilt esmalt, kas see oli tema jaoks kuidagi eriline ning kes tema sugulastest sai mõne toreda auhinna. "Minu onupoeg [Hendrik Toompere juunior juunior] sai eripreemia selle eest, et ta on teinud suurepärase töö Draamateatri kava loomisel. Ta on teinud selle hästi mitmekesiseks ja tõesti on olnud väga kihvt ja sellist auhinda anti esimest korda välja. Ema oli eile nomineeritud, seega eile oli väga tähtis päev."

Saatejuht Pille Minev tõi välja ka noormehe isa Mait Malmsteni, kelle etendus Macbeth sai ka tunnustuse. "Jaa, Macbeth sai parima lavastuse auhinna."

Nüüd on aga lavastusega välja tulnud ka Franz Malmsten, mida Pille vaatamas käis ja tõi välja, et noormees viskab seal päris palju nalja ka oma pere ja dünastia üle. "Kuidas teil on, käite te üksteise etendusi vaatamas ja olete te siis leebekesed üksteise suhtes või võid sa lajatada, kui sul pereliige mõni pereliige sinu meelest nõrgavõitu on mõnes stseenis? "Eks me käime ikka, ma arvan, et ma olen käinud kõik etendused peaaegu ära vaatamas, mida nad on mänginud. Ma ei tea, ega seal väga palju ei ole lajatamist või lajatamist lajatamise pärast. Kui on mingid mõtted tekkinud mingi asja kohta, siis ma annan ikkagi teada sellest. Tihtipeale see on üleüldiselt lavastuse kohta ja terviku osas," ütles Malmsten ja lisas, et laupäeval tulevad teda ka tema vanemad vaatama.

Samuti Star Fm hommikuprogrammis külas olnud Karl Kermes ütles, et tema koostöö Malmsteniga sai alguse täpselt aasta tagasi, kui nad tegid komöödiasarja "Alo" kolmandat hooaega." Franzu ma kutsusin sinna režissööriks sellepärast, et kõik meie tuumiknäitlejad – Piusid ja Tõnis ja kõik – ütlesid, et Franz on küll koolis, aga ta on ilgelt hea. Franz tuli ja oligi ilgelt hea. Siis, kui "Alo" võtteperiood ja montaaž läbi sai, siis mõtlesime, et koostöö klapib. Üldiselt me oleme ühe teekonna alguses, kus Franzu stand-up etendus on esimene suur kivi n-ö kapsaaias või selles valdkonnas ja see on üks väga hästi õnnestunud kivi ja siit me lähme edasi ja laiendame nii telesse kui filmi kui muudesse tegemistesse."

Malmsten ise kommenteeris oma tegemisi nii kaamera ees kui kaamera taga, et kui ühte asja teha, unistad hoopis teisest. "Kui oled pikalt lavastanud, tekib isu kaamera ette minna ja täpselt vastupidi – kui oled pikalt kaamera ees olnud, tekib isu, et tahaks kaamera taha minna. Täpselt nii see ongi ja see toimub ka minuga."

Stand-up etendus ei ole maailma kõige lihtsam ja kuidagi peab rahvast enda "peo sees" hoidma. Kuidas Malmsten arvab, et tal pärast paari proovietendust käinud on? "Kuule, päris hästi on läinud. Rahvas on ilusti ja soojalt vastu võtnud. Rahvas on saanud naerda ja plaksutati viis korda tagasi. Tundub hea märk, et inimestele on läinud korda ja lähevad sealt hea meelega ära."

Kui "alasti" on Malmsten oma esinemistel päriselt ehk kas ta räägib asjadest, mis on tema elus reaalselt juhtunud? "Ikka. Vaata, stand-up'is peab kõik tulema sinu elust enesest ja nendel peab olema mingi point taga. Me pikalt otsisime neid lugusid elus, et mida oleks mõtet rääkida."

Karl Kermes lisas, et Malmsteni etenduste puhul otsiti pikalt neid lugusid ja lavale toodi sellised, mida kannataks kaval rääkida.

Ühes loos rääkis Malmsten oma fännitarist. Kas ja kui palju on tal ahistavaid ja järgi käivaid fänne? "On ikka olnud ja see lugu on täiesti üks ühele. Isegi läks see lugu natukene kauem edasi. Neid inimesi on ikka tulnud. Selles mõttes on see keeruline olukord. On tore, et on fänn ja talle meeldib, mis ma teen. Samas on hästi keeruline, kui sa ütled inimesele, et see meie suhtlus ei ole siin, et me lähme suhtesse. Sulle meeldib mis ma teen ja ma ei taha sinuga kokku puutuda nii pikalt. Sellest on raske aru saada nendel inimestel. Aga pole hullu, selles mõttes et ma olen täna siin ikkagi ühes tükis veel ja Eestis ei juhtu ma arvan, midagi hullu sellega."

Muu hulgas on Malmsten täna pildis "Maskis laulja" saatejuhina, mille rahvas on väga hästi vastu võtnud. Võrreldes stand'up'i ja "Maskis laulja" juhtimist, ütles Malmsten, et tänu kindlale formaadile on maskisaate eestvedamine kergem.

Kuula raadio Star FM hommikuprogrammi järgi SIIT.

Kommentaarid puuduvad