Reklaam sulgub sekundi pärast

Ewert Sundja jagab traagilist lugu: nutsime emaga, kui talle rääkisin ahistamisest

Ewert Sundja
Ewert Sundja — FOTO: Pressimaterjal

Muusik Ewert Sundja rääkis aasta tagasi avameelselt, kuidas ta teismelisena langes ahistaja ohvriks. Ta usub, et sel ebameeldival teemal tuleb ühiskonnas kõnelda seni, kuni ohver ei tunne enam valehäbi ja lapsepilastaja saab karistada, vahendab Kroonika.

Muusik Ewert Sundja tegi aasta tagasi sammu, mille eest on sulle tuhanded inimesed tänulikud. Nimelt rääkis ta oma sotsiaalmeedia postituses, kuidas treener sind ahistas, silitas keset ööd Saksamaal laagris.

Kas treener, kellest sa kirjutasid, on sinuga pärast juhtunut ühendust võtnud?
Ei, mul ei ole olnud temaga mingit kontakti. See toimus Saksamaal ja ta on välismaalane.
 
Kuidas sa oma lastele sellest rääkisid?
Rääkisin neile postitusest ja ütlesin, et koolis võib sellest juttu tulla. Andsin lastele seda lugeda. Ma ei näinud vajadust, et peaksin kuidagi lahti kommenteerima. Seal oli kõik kirjas. Pärast arutasime, mida ma oleks pidanud siis, üle kahekümne aasta tagasi tegema, aga ei julgenud. Tahtsin julgustada oma tütreid käituma teistmoodi kui mina. Teadlikumalt. See vestlus oli kui keiss, mille pealt õppida. Sellised jubedad asjad juhtuvad ikka veel ja kõigi meiega. Need juhtuvad mitte ainult nendega, kes on jäänud elu hammasrataste vahele. See ei juhtu ainult katkistes peredes, vaid igal pool ja kõigiga. Keegi ei ole kaitstud.

Loe täispikka artiklit lähemalt siit.