Reklaam sulgub sekundi pärast

Endine kulturist Marek Kalmus palub abi karmi haigusega võitlemisel: see on elu ja surma küsimus

Marek Kalmus
Marek Kalmus — FOTO: Kuvatõmmis Facebookist

Endine kulturist ja karmide väljaütlemiste poolest tuntud Marek Kalmus avaldab oma Facebooki kontol, et võitlus karmi haigusega on temast tänaseks järele jätnud kõigest haleda varju. Ühtlasi palub mees rahalist abi, et soetada ravim, mida Haigekassa ei toeta.

"Öeldakse, et häda ajab härjagi kaevu ja see nn häda on minu puhul tõesti tänaseks juba tõesti suur. Ma ei ole kunagi midagi ise enda jaoks palunud. Olen teinud seda vaid enda tublimate õpilaste heaks, et nende sporditeed tippu kergendada ja seda ka suutnud, kuid tundub, et nüüd on aeg enda heaks," alustab Kalmus oma postitust.

Kalmus avaldab, et põeb juba mõnda aega rasket haigust, mis on temast jätnud järgi vaid haleda varju. Ühtlasi ütleb ta, et kuigi ilmselt paljud seostavad seda steroididega (Kalmus jäi aastaid tagasi vahele dopinguga), siis antud hetkel on see tema jaoks elu ja surma küsimus.

Kalmuse sõnul Haigekassa kõnealust ravimit ei kompenseeri ja Euroopas seda ei tunnistata ega müüda ning see maksab terve raviperioodi ajaks kokku 6000 eurot. Pool kuuri maksab 3500. "Kuna ma ei saa füüsiliselt juba kolmandat kuud tööl käia (määrati 100% töövõimetus), siis ilmselgelt 200 euri kuus toetust on siinkohal pm lootusetu ja olematu," kirjutab ta.

Kalmuse heaks on võimalik raha annetada tema ema Aili Kalmuse kontole (EE302200221053957992).

"Me igaüks tahame elada, elada tervena ja ma ise loodan, et väärin veel ühte võimalust, kuna neid inimesi, keda olen aastate jooksul aidanud, on siiski väga väga palju ja neid võiks ju olla tulevikus veel ja veelgi," jääb mees lootusrikkaks.