Reklaam sulgub sekundi pärast

Egert Milderi pisitütar nakatus reisil koroonasse: suht lust oli seal isolatsioonis olla

Egert Milder
Foto: Silver Siilak

Star FM hommikuprogrammis käis külas muusik Egert Milder, kes jagas muljeid ja emotsioone elust Taimaal, kus ta see talv oma perega neli kuud elas ning reisisaadet filmis.

Egert ja Piret Järvis-Milder suundusid koos oma pisitütrega talvel Taisse elama plaaniga filmida seal üks vahva reisisaade. "Peas oli see mõte idanema hakanud juba mitmeid aastaid, et peaks reisisaate tegema perega," rääkis Milder. 

Mehe sõnul sai asukohana Tai valitud just seetõttu, et igal pool mujal olid koroonapiirangud, aga Tais tundus piisavalt vaba ühiskond olevat, et käia ringi ja inimestega suhelda. 

Alguses oli perel plaan veeta Tais kolm kuud, kuid lõpuks olid nad kodumaalt eemal lausa neli kuud.

Vahetult enne lahkumist panid vanemad oma tütre Milli kohalikku lapsehoidu. "Ta tuli sealt ikkagi kahjuks selle viirusega tagasi," tõdes Milder, et tütar nakatus koroonaviirusesse ja kogu nende pere pidi jääma Taisse karantiini.

Seetõttu pidid Egert ja Piret ka oma plaanid edasi lükkama ning nii saigi kuu kauem Tais oldud. "Õnneks olid Tai inimesed nii lahked, et me saime ka õues käia. Siis lapsega oli suht lust seal isolatsioonis olla," kirjeldas Milder Tai hotellis veedetud karantiini kogemust. 

Nüüd Eestis tagasi olles on Milderitel käsil reisisaate montaaž. Milderi sõnul tuli korralduslikus ja tehnilises mõttes saate salvestamisel ette rohkelt väljakutseid, kuid õnneks said nad siiski kõik plaanipäraselt tehtud. "Kuidagi ujusime välja sealt," ütles Milder. 

Intervjuud saad täpsemalt järele kuulata Star FM-i hommikuprogrammist.