Eeva Esse-Sõõrumaa jättis päevapealt ühe äärmiselt levinud harjumuse maha: see oli kehale väga ränk!

Eeva Esse
Foto: Aivar Kullamaa/Delfi

Viimases “Miks me oleme idioodid?” podcastis käis külas telenägu ja saatejuht Eeva Esse-Sõõrumaa, kes on parasjagu “Septembris ei joo” kampaanianäoks. Üllatavalt selgub, et lisaks alkoholile on veel üks asi, mida Eeva parasjagu enam ei tarbi ja seda juba pikemat aega.

Eeva meenutab, kuidas ta kevadel päevapealt kohvijoomise maha jättis. Varasemalt oli ta tõeline koffeiinihull. “Kohv ärgates oli must have, vastasel juhul ma võisin kellegi maha lüüa. Niimoodi alates ülikooliajast ja 10+ aastat. Ma sain kevadel aru, et see kohv võib mind korraks üles äratada, aga ta on oma mõju kaotanud, sest mingil momendil ta teeb mind hoopis hästi väsinuks. Mingi ärevusfoon oli koguaeg sees,” 

Nii otsustaski ta kevadel kohvijoomise päevapealt maha jätta. “Alguses see oli hästi ränk kehale, nädal poolteist oli täiesti udu sees olemist. Mossitasin, olin ebameeldiv kaaslane sõpradele ja elukaaslasele, aga mingi periood tuli kirgastumine, et mul pole seda vaja,” meenutab Eeva, kuidas kohvijoomise pealt mahatulek tema keha ja enesetunnet mõjutas.

Praegu on Eeva jõudnud omadega kohta, kus ta tunneb, et ei vajagi enam kohvi. “Mul ei ole isegi tungi, kui ma tunnen kohvilõhna. See oli ehe näide, kuidas harjumus mingisuguse ajaga saab selleks, et sa oled oma harjumuse väljaharjutanud,” mõtiskleb ta.

Ka septembrikuus alkoholist loobumine on mõjunud Eevale kirgastavamana. “Ma tunnen, kuidas selle ajaga ma olen jõudnud sellisesse kohta, kus ma teen väga intensiivseid tööpäevasid, aga ma olen hoopis teistuguses kohas ja hingamises ja olemises. Mu uni on märksa parem, ma juba tunnen mingit teatavat vahet. Ma olen ärksam, rahulikum,” tõdeb ta.

Kuula täispikka podcasti Spotifyst või Soundcloudist!

Kommentaarid puuduvad