Reklaam sulgub sekundi pärast

Brigitte Susanne Hunt: ka kollast ajakirjandust saab teha nii, et sa ei roni teistele voodisse

"Peegel"

Brigitte Susanne Hunt
Brigitte Susanne Hunt — FOTO: TV3

Brigitte Susanne Hunt ütles Tartu Ülikooli veebiajakirjale Peegel, et ülikooli minemine oli talle olulisem kui konkreetne eriala. Tartu Ülikoolis ajakirjanduse bakalaureuseõppe lõpetanud Brigitte sõnul saab ka kollast ajakirjandust teha ilma, et peaks "kellelegi voodisse ronima."

Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi veebiajakiri Peegel tegi intervjuu Brigitte Susanne Hundiga, kes on ka ise ajakirjanduse eriala bakalaureuseõppe Tartu Ülikoolis lõpetanud. Ta oli kindel, et peab minema ülikooli ning kõrghariduse omandamine oli talle olulisem kui see, millise eriala ta täpselt valib.

Kuigi Brigitte on olnud ajakirjanduses praktikal, pole ta pikemat aega ajakirjanduses töötanud ning õpib hetkel Tallinna Ülikoolis õigusteadust.

Ajakirjanduse valdkonnas sa praegu ei tegutse. Miks valisid teise raja? Mis sulle ei meeldinud ajakirjanduses töötamise juures ja mis meeldis?

Ma räägin sinuga avatud kaartidega. Ma olen ennekõike ärinaine. Kui sa lähed kuskile suurde kontserni tööle ja oleme ausad, Eestis on neid kontserne kolm, siis see, millise kübekese sa sealt pärast endale kätte saad, ei ole piisav. Mul ei ole motivatsiooni seda tööd teha, sest saan investeeringutega sama raha kokku. Ma näen, et mul on jõudu, powerit ja ma pean natuke kasvama. Ma tahan kunagi produtseerida oma telesaate, ma tahan teha BSH.ee suuremaks, kuid mul on selleks kõigeks vaja natukene aega. Kui ma midagi teen, siis teen seda kõige kõrgemal tasandil ja ehitan endale ümber suurepärased inimesed. See on kindel, et ma ise ei lähe kunagi üheksast viieni tööle. 

Ma just hommikul lugesin ühe kollase ajakirjandusettevõtte artikleid. Rõve on see, kui negatiivne ja rahale suunitletud on kollane ajakirjandus. Neutraalset ajakirjandust kollasest ajakirjandusest eristab teemade valik. Ja ka kollast ajakirjandust saab teha nii, et sa ei pea ronima teistele voodisse ja neid maha tegema. Eestis ei osata teha sisukat kollast meelelahutust. Seda saab teha paremini ja me teeme selle ära. Ükski nö “voodisse ronimine” ei ole väärt ajakirjaniku vaimset tervist. Ma mäletan, mis toimus minu tervisega, kui draamadest kirjutasin ja see ei olnud seda väärt.

Loe tervet intervjuud SIIT.