30 aastat Draamateatris! Näitlejanna Merle Palmiste avaldas, kuidas on publiku käitumine ajaga muutunud

Merle Palmiste
Foto: TV3

Näitlejanna Merle Palmiste tähistab tänavu 30 aastat tööd Eesti Draamateatris ning avaldas, milline muutus on toimunud teatripubliku käitumises.

Star FM hommikuprogrammis reede hommikul külas käinud Merle Palmiste sõnul on Eesti Draamateater selline teater, kus püsitaksegi pikalt. Sealses trupis on väga palju neid, kes on aastakümneid teatris näitlejana tööd teinud. 

Merle sõnul võib aastaid ühte ja sama lavastust teha, kuid mitte kunagi ei ole samasugust etendust. “Laias laastus on sama, aga need nüansid (lavastuse juures – toim) on alati erinevad,” rääkis näitlejanna. 

30 aastaga on ajad meie ümber muutunud palju. Suurim erinevus, mida näitlejanna publiku juures tähendab, on aga see, et publik istub vaikselt ja keegi ei julge enam köhatada. 

“Kui varem publik kogu aeg köhatas ja köhis, siis praegu mitte keegi ei köhi,” tõdes naine viidates 2020. aastal alanud koroonapandeemiale. 

30. juubeli puhul astub Merle lavale ka vabakavaga “Ala(s)ti Palmiste”, millega ta hakkab tuuritama mööda Eestit alates 25. septembrist. 

Kuula kogu intervjuud Star FM järelkuulamisest. 

Kommentaarid puuduvad