Reklaam sulgub sekundi pärast

115 kilost ja ebaõnnestunud rinnaoperatsioonist ideaalkehani! Jana Sandberg: ma olen saanud uue elu

Jana Sandberg
Jana Sandberg — FOTO: Erakogu

Jana Sandberg (38) on lasknud viimase nelja aasta jooksul teha just Istanbulis mitmeid iluoperatsioone. Veel 10 aastat tagasi kaalus ta ligi 115 kg ja otsis abi, kuidas ebaõnnestunud rinnaoperatsiooni parandada. Tänaseks on naine õnnelikum kui kunagi varem ja tunneb, et on saanud uue välimuse näol ka parema elu.

Jana on pealtnäha särav naine, kellest õhkub enesekindlust ja rahulolu. Kui paljud tänapäeva naised soovivad oma välimuse osas pidevalt midagi parandada või tuunida, siis Janat vaadates tundub, et tema on iseendaga rahu teinud ja naudib ennast just sellisena nagu on. Kuid mitte alati ei ole see nii olnud.

10 aastat tagasi oli Jana ülekaaline ja halva elustiiliga. Lausa sellises seisus, mis viis ta haiglasse tilgutite alla. ''Tõesti, minu kehakaal ulatus vahepeal lausa 115 kiloni. Kogu selle kogemuse tõttu jõudsin kardinaalse otsuseni ja muutsin toitumist, elustiili ning võtsin ellusuhtumise: minu sooviks on elada hästi ja kaunilt,'' räägib Jana oma pika teekonna algusest.

Toitumist oli keeruline kontrollida

Tema suur ülekaal oli tingitud peamiselt halvast toitumisest. ‘’Ma ei osanud ennast too aeg juhtida, see oli kindlasti toitumishäire ja mida aeg edasi, seda rohkem andis see ka kehaliselt tunda. Tahtsin ennast parandada, aga ei osanud toitumist kontrollida. Seega oli perioode, kus ma üldse ei söönud ja see väljendus just kaalutõusus,’’ räägib Jana.

Jana oli 29-aastane, kui ta tegi täieliku kannapöörde ja tundis, et selliselt ei saa tema elu enam jätkuda. ''Ma muutsin kõike ja hakkasin end ka tervislikkuse vallas rohkem harima. Mu ema on arst ja tema toetas mind sellel teekonnal palju. Nägin, kui koledaks ma olin ennast oma eelmise eluga teinud,'' sõnab Jana mõtlikult.

Jana Sandberg oma teekonna keskel
Jana Sandberg oma teekonna keskel — FOTO: Erakogu

Ebaõnnestunud rinnaoperatsioon pani abi otsima Türgist

Suure kaalukaotuse tõttu muutus ka tema büst ja seetõttu soovis naine ette võtta rinnaoperatsiooni. ''Mul oli juba aastaid tagasi paigaldatud rinnaimplantaadid, mis olid vajunud. Seega soovisin väiksemaid rindu ja hakkasin plaanima korrektsioonoperatsiooni mastopeksia näol, mis tähendab rindade vähendamist, ehk lasin samaaegselt implantaadid välja vahetada,'' selgitab naine esimest kirurgilist sekkumist.

Paraku Eestis see ebaõnnestus. ''Operatsiooni tulemus ei olnud esteetiliselt kaunis ja ma ei leidnud lahendust. Haavad olid ebaloomulikult kaua põletikulised ja üks rind oli silmnähtavalt suurem kui teine. Kogu see valu, mida ma tol ajal tundsin, on toonud mind vägagi jõudsalt juhtima terviseturismi suunda, et inimesed jõuaksid õige niši kirurgideni,'' räägib naine.

Tol perioodil, kui see juhtus, rääkis Jana arstiga ja pakkus välja, et pöördub oma murega erakorralise meditsiini osakonda. ''Kliinikust soovitati panna briljantrohelist peale ja öeldi, et püsiksin kodus. Paraku läks asi väga hulluks, muretsesin armide pärast ja samuti eeldasin, et iluoperatsiooni tulemusena jääksid rinnad siiski ühesuurused.''

Arst sõnas talle, et saab teostada uue operatsiooni ja alles siis, kui haavad on paranenud. ''Kuna tol ajal ei rakendatud õiget ravi, siis võttis haavade paranemine aega ligi pool aastat. Pidin jätma ära fitnessitreeningud ja ma ei saanud öösiti korralikult magada, ühtlasi oli see löönud sassi kogu mu elurutiini,'' kirjeldab naine olukorda.

Uus operatsioon toimus pool aastat pärast esimese traumaatilise lõikuse tulemust. ''Taaskord tekkis põletik ja paraku sedavõrd hullem. Meeleheites uurisin arstilt, mis toimub ja tema sõnul kehtis sama skeem. Ta kinnitas, et briljantroheline aitab, kuid pöördusin koheselt Synlabi, kus lasin teha iseseisvalt analüüsid. Seal öeldi koheselt, et pean kiiremas korras õiget ravi rakendama, kuna tegu oli nn palatibakteriga - Psudomonas aeruginosa - mistõttu oli juba infektsioon alguse saanud,'' meenutab ta. Põletik küll alanes pärast korrektset ravi, kuid esteetiliselt polnud naine oma rindadega siiski rahul.

See kõik tekitas Janas suurt stressi ja ta ei osanud enam kuhugi pöörduda. ''Juhuslikult tuli minu ellu tuttav, kes mainis, et temalgi oli Eestis väga kehv iluoperatsiooni tulemus ja temalt kuulsin esimest korda Türgist. Samuti tegi ta mulle ülevaate sealsest esteetika meditsiinist,” räägib Jana, kelle jaoks just sellest hetkest elu muutus. Selgus, et Türgi kirurgide tugevused seisnevad selles, et nende kogemus ja pädevus on tugevad just rekonstruiivkirurgia valdkonnas, mis tähendabki enamjaolt operatsioonitööde korrigeerimist ja parandamist.

''Selleks, et nendest armidest vabaneda, lasin teha laserravi protseduure ja kudede taastamiseks rakendasin punase UV-kiirgusega lampe. Tarvitasin teaduspõhiseid toidulisandeid immuunsüsteemi ja keha toetuseks ning praeguseks on imekombel rinnad paranenud,'' sõnab naine ja lisab, et isegi armid on kehalt kadunud.

Rinnaoperatsioonile järgnes järgmine protseduur

Nüüdseks on ta Türgis käinud korduvalt ja tutvunud põhjalikult sealsete arstide praktikaga, kliinikute ja haiglate taustaga. ”Olen lasknud teostada ka keha kontuurimise, mis tähendab enda rasvaga tuharate korrigeerimist. Ehk võetakse üleliigsest kohast rasvkude, eraldatatakse tüvirakkude rasv ning sellega korrigeeritakse tuharaid,” sõnab naine.

Ta tunneb uhkust, et tänaseks on tema keha saavutanud imeilusa ja terve välimuse. ”Olen mõistnud, kui oluline on meditsiinis professionaalne ja südamlik lähenemine patsiendi suhtes. Eestis seda minu puhul ei rakendatud ja sellepärast olen jäänud Istanbuli ilukirurgiale truuks. Mul on nüüdseks saavutatud ilus liivakella kuju, millega olen väga rahul,” sõnab Jana.

Jana Sandberg
Jana Sandberg — FOTO: Erakogu

Kui rääkida rahast, siis Jana sõnul läks tal ebaõnnestunud rinnaoperatsioon Eestis maksma üle 10 000 euro. ''Kuid kõik protseduurid Türgis kokku on läinud kõvasti alla 10 000 euro, Eestis oleks olnud see summa palju suurem. Näiteks Istanbulis kulub rinnaoperatsioonile kuskil 4000 eurot, see on enam-vähem sarnane nagu Eestis, aga kvaliteet on teine ja seda ei teostata skapelliga,” sõnab Jana. Samuti kui tuharate korrigeerimine maksab Eestis ainuüksi 10 000 eurot, siis Türgis tuleb selle protseduuri eest välja käia poole vähem.

Türgi on maailmas viienda riigina sihtkoht, kuhu inimesed sõidavad kohale justnimelt kirurgide professionaalsuse, protseduuride hinna ja kvaliteedi tõttu. Türgi riik toetab esteetikaturismi ja seeläbi suudab sealne meditsiiniharu pakkuda paremaid hindu. Jana sõnul leidub ka Eestis leidub väga häid spetsialiste, kuid Istanbuli terviseturismi suuna mõtteks on suunata eriniši kirurgideni ja kaasaegsema tehnoloogiani, mida ehk Eestis veel ei leidu.

Jana on Biome Clinicu looja ja sõnab, et täna käivad arstid üle maailma ennast just Istanbulis täiendkoolitamas. ''Me seisame Istanbuli tippkirurgidega selle eest, et tagada patsientide rahulolu ja suurepärased tulemused. Istanbulist naastes saab inimene soovi korral meil Eestis partnerilukliinikus järelhoolitsusi kas vereplasma süstide näol armkoe ennetamiseks või spetsiaalset lümfidrenaaži,'' lausub ta.

Paljuski ei seisne ilukirurgide töö vaid rinnaimplantaatide paigalduses või näiteks Barbie kehakuju saavutamises, vaid on inimesi, kes vajavad ka armide eemaldamisel parandusi, näiteks põletushaavade puhul või armkoe eemaldamisel. ''Samuti teostavad ilukirurgid rohkelt töid üleliigse rasvkoe või naha eemaldamisel, samuti rinnavähendusoperatsioonide puhul, mis on tekitanud seljavalusid,” teeb ta ülevaate.

Iluoperatsioonid ei päästa halba elustiili jäädavalt

Kuid populaarsemad protseduurid on kindlasti juuste siirdamine, nii meestele kui naistele ja hammastega seonduvad tööd - hambakroonid või hammaste lamineerimine lisaks operatsioonidele. Samuti on nende kvaliteet taaskord tipptasemel ja hinnad kordades soodsamad. ''Tooksin esile ka keha kontuurimise või bariaatrilised kaalulangetusoperatsioonid, mille tulemused on märkimisväärsed. Kirurgias peab omama kuldseid käsi,'' teab Jana tänaseks.

Türgis teostatud rasvaimu sünnitanud naisele
Türgis teostatud rasvaimu sünnitanud naisele — FOTO: Erakogu

Jana paneb südamele, et kõige olulisem on oma muutunud välimuse säilitamise juures ka elustiili hoidmine. ''Muidu inimene jääbki ennast lõikama ja satub sellest sõltuvusse. Mina alustasin esmalt oma elustiili korrastamisest ja sellega olen juhtinud oma elu unistuste kehani. Eelkõige minu tervislik elustiil on mulle motivatsiooniks ja täna valin teadlikult, mida söön. Ma luban endale vahel tükikese kooki, aga loomulikult mõistlikkuse piirides,” sõnab Jana kindlameelselt.

''Oleme ka inimestele öelnud, et esmalt on oluline oma seesmine tervis korda teha. Kõik saab alguse mikrobioomist, mis mõjutab meie tervist väga olulisel määral. Mikrobioomil on suur roll nii immuunsüsteemi toimimisel kui toitumise puhul. Tarbides kvaliteetset toitu, hoiame end tervena. Sellel pole mõtet, et laseme kalli hinna eest protseduurid ära teha ja siis laseme ennast ikka käest,'' toonitab ta.

Kuid aastate jooksul on Jana kõrvalt näinud, kuidas inimeste elu muutub ja seda just tänu uuenenud välimusele. ”Oleme saanud nii-öelda uue minapildi osaliseks. Välimus ja enesega rahulolu annab lihtsalt palju juurde ja tõstab ka enesekindlust,'' sõnab Jana.

Jana Sandberg
Jana Sandber — FOTO: Erakogu

Kuid ta toonitab, et loomulikult see ei tähenda, et lõigatakse vaid enesekindlust juurde. ''Enesekindlus tuleb enesega rahulolust. Klientide tagasisidest kuuleme, kuidas nende elu on muutunud nii palju paremaks, sihikindlamaks ja on tekkinud motivatsiooni veelgi rohkem oma välimuse eest hoolt kanda,'' räägib ta särasilmselt klientide tagasisidest.

Ta sõnab, et iga protseduur on siiski suur otsus ja valik. ''Kui inimene tahab, on tal võimalik kujundada uuenenud välimusega palju terviklikum elustiil. Kogu tervis, nii sisemine kui välimine, on omavahel seotud ja ideaalis võiksid olla kooskõlas, mis ongi võimalik õigeid tööriistu rakendades.''