Epp Kärsin avameelselt oma suhtest: mul on selline mees, et…

TV3.ee portaali videopodcastis "tegeltkanoh" käis külas naudingutekoolitaja Epp Kärsin. Juttu tuli headest ja halbadest suhetest, ühiskonnast ja kõigest muust põnevast. Muuhulgas avaldas Epp toimiva suhte saladuse.

Kärsini sõnul on armastus kõige võimsam asi üldse maailmas! "Me igaüks tahame ja soovime kogeda seda." Kõige tähtsam on siiski aga just enesearmastus. Kui inimene ei armasta iseennast, ei suuda ta armastada ka teisi!  

On tehtud uuring, et õnnelikud paarid on need, kes jagavad nädalas vähemalt 15 tundi oma paarilisega aega neid kuulates ning nendega rääkides. “Mul on selline mees, et me kogu aeg suhtleme. Me hoiame seda emotsionaalset sidet,” sõnas Epp. Suhte üks väga oluline vundament ongi just rääkimine ja omavaheline kommunikatsioon!

Kui suhtes on kriis, siis tuleb alati teineteisega rääkida, mitte minna lukku ja vältida oma kaaslast. Kõige hullem on just see vaimne terror, kui inimesed hakkavad mängima, et nende kaaslast pole olemas. “Ärge arvake, et need suhtesõlmed iseenesest kuidagi ära haihtuvad. Need jäävad sinna nii kaua, kuni te pole neid lahti rääkinud,” ütles Epp kindlalt. 

Samuti on väga oluline panna paika oma piirid ning teada, milline on käitumis- või suhtlemisviis, millest sa ei tohiks lubada oma kaaslasel üle astuda. “Teine saab seda täpselt nii kaua teha, kuni sina lased sellel ise juhtuda!” 

Kärsin sõnab, et kui paarisuhtes on 50% tülisid ning 50% positiivset, siis see on veidi juba liiga palju, kuid kui tülisid on 20%, siis see annab võimaluse suhtes kasvada. See ei ole alati halb! “Me kõik tüdineme ära liiga heast mehest, liiga heast naisest, liiga heast paarisuhtest.” Ta lisab, et paarisuhtes peab olema vürtsi ning iga kriis toob inimesi teineteisele tegelikkuses lähemale.

Kärsin lisab, et inimene peab usaldama seda teekonda, kus ta ise on. Kellegi teekond ei ole teise inimese omaga sarnane. Tuleb usaldada lihtsalt maailma! “Aga loomulikult, enne kui me paneme leivad ühte kappi, võiks olla see aeg, et me teadlikult õpime teineteist tundma,” lisab Epp. Õige inimene tuleb sinu ellu siis, kui ta tulema peab. Tavaliselt juhtub see hetkel, mil sa kõige vähem oskad seda oodata. 

Põhjus, miks tänapäeval on nii palju kõrvalsuhteid, seisneb selles, et inimesed ei taha tegeleda olemasoleva probleemiga. Palju lihtsam on see teema kõrvale panna ja minna lustida kellegi teisega. “Lõpetage ära need kõrvalsuhted. Looge selline suhe, nagu te ise päriselt tahate!”

“Me võime iga päev armuda uuesti ja uuesti oma kaaslasesse. Ja need tunded võivad vahelduda.” Öeldakse, et kui naine ja mees tülitsevad ning tol hetkel küsida naise käest, kas ta armastab oma meest, siis naine võib tõsimeeli vastata, et ei. Ja see ongi tol hetkel tõsi. “Kui see armastus on korra jahtunud, aga mees saadab oma armastus, kergust, õrnust, hellust, siis see armastus naise poolt mehele tuleb tagasi.” 

Vaata videopodcasti "tegeltkanoh" osa koos Epp Kärsiniga päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad