Tanja Mihhailova-Saar loetleb laval esinenud viperusi: mul on kõike juhtunud!

”Rambivalguses” käis külas laulja Tanja Mihhailova-Saar, kes rääkis lähemalt oma elust, noorusest ning muusikast ja töistest tegemistest, mille läbi ta muu hulgas oma tulevase abikaasa Mikk Saarega tutvus.

Vaid mõnekuuselt Eestisse kolinud ja Kohtla-Järvel üles kasvanud Tanja ütles, et tema lapsepõlv oli tore ja tüüpiline. "Käisin koolis, käisin laulustuudiotes ja tantsustuudiotes. Väga vähe vaba aega oli ja kui oli, siis hängisime ikka hoovis. Mobiiltelefoni veel ei olnud, kooli lõpu poole sain. Selles suhtes oli hästi tüüpiline lapsepõlv, hästi palju tegevusi, just mis puudutab lava. Ma juba varakult teadsin, et tahan laulda ja tantsida," alustas Tanja enda noorusest rääkimist ja lisas, et suurt üllatust põhjustas nende perele asjaolu, kui naabriteks kolisid eestlased, sest seal kandis rääkisid kõik vene keeles.

Suureks sirgumisel peab Tanja oma suurimateks eeskujudeks ja edasiviivaks jõuks oma vanemaid ja õde, eelkõige oma ema, kes teda 4-aastasena tantsustuudiosse ja laulustuudiosse viis. Täna räägib ta enda muusikaliste ambitsioonide kohta, et projektide rohkust silmas pidades võiks asi jätkuda samas vaimus.

Rääkides aga erinevatest apsudest, ütles Tanja, et kunagi kujutas ta ette, et laval tuleb olla perfektne. "Iga kord, kui midagi juhtus, kas vale noot, midagi juhtus tehnikaga või ajasid sõnad sassi...ma elasin seda tohutult üle. Ma tulin lavalt maha, istusin tund aega lava taga ja kirusin ennast. Mõtlesin, et kuidas see sai juhtuda jne. Kogemustega see tuleb ja loomulikult me areneme ja vanusega tuleb ka. Mind aitas intervjuu [laulja] Siaga, mida ma kuulasin. Ta rääkis, et ta suhtub endasse kui inimesesse. Ta on inimene, ta on laval ja asju juhtub, see on elu. Võta kergemalt, sa ei pea olema koguaeg perfektne," ütleb Tanja ja lisab, et pärast selle intervjuu kuulamist mõned aastad tagasi hakkas ta vormima oma mõtteviisi ja suhtumist kõigesse sellesse, mida ta laval teeb.

Kui enne oli Tanjal perfektsus prioriteet, siis nüüd on siirus ja laval olemise nautimine esikohal. "You name it, I had it laval. Kõike on juhtunud," ütles Tanja ja luges ette erinevaid ette tulnud viperusi: sõnad lähevad meelest ära, midagi juhtub tehnika või riietusega, kleidi lukk läks katki, häält ei ole, halb enesetunne tänu toidumürgitusele jne. Tema sõnul peab oskama seda kõike kergemalt võtma, sest see on osa elust. "Nüüd ma pigem rahustan teisi inimesi, kes minu kõrval muretsevad. Kui lähevad sõnad meelest, ära, siis ma rõõmsalt pärast räägin inimestle paar lugu, kuidas mul sõnad läksid meelest ära. Ma pigem jagan ja tundub, et inimestele see kindlasti palju rohkem meeldib, kui see, et sa pead olema alati perfektne."

Vaata ja kuula podcasti ”Rambivalgus” Tanja Mihhailova-Saarega lähemalt päisest olevast videost.

Kommentaarid puuduvad