Reklaam sulgub sekundi pärast

Reet Härmat avameelselt elust vabakutselisena: mõnikord on stabiilsusega raskusi

''Rambivalguses'' külas käinud jumestuskunstnik ja ''Buduaari'' saatejuht Reet Härmat peab end nii edevaks kui ka enesekriitiliseks. Umbes 30-aastase karjääri jooksul on ta olnud vaid vabakutseline ning ütleb, et selle plussid on siiamaani miinused üles kaalunud.

Jumestajana on Reet Härmat pakkunud ja levitanud ilu umbes 30 aastat ning on kogu selle aja töötanud vabakutselisena. Väljakutseks oma töö juures peab ta valmisolekut töötada ka ebatraditsioonilistel aegadel ning valmidust ohverdada puhkaega ja tähtpäevi. "Samas, mul on siis võib-olla vabu päevi sel ajal, kui teistel on tööpäev. Mulle meeldib valikuvõimalus ja see, et ei pea olema rutiinis, sa saad tegelikult oma tööpäeva ja graafikut väga planeerida ja sättida. Jah, mõnikord on stabiilsusega raskusi. Aga siiani on plussid miinused üles kaalunud. Iseenda peremees olla on väga hea."

Reeda kohta võib öelda, et ta on lausa supelnud glamuuris, kullas ja karras. Kas see on teda vahel ka enda suhtes kriitiliseks ning kui jah, siis kuidas ta on selle ületanud? "Mul on piisavalt edevust, et olla esil. Mulle meeldib tegelikult olla esil. Ma tean, et inimestel on probleeme intervjuud anda telekaamerate ees. Mul pole seda kunagi olnud, see on mingi sisemine edevus minus. Ma olen väga kriitiline enda suhtes, mõtlen, et see oleks võinud parem olla, see korts seal ja mis iganes. Ma arvan, et mul on ka sisemine enesekindlus, et olengi siis omapärane," ütles Härmat ja lisas, et kui ta on kusagile peole või üritusele läinud ilma meigita ja sättimata, on tal kohe veidi kehvem enesetunne. Väike ehk loomulik meik ja ettevalmistus annab talle enesekindluse.

Rambivalguses on Reet Härmat ühtlasi ka saates "Buduaar". Kuidas talle saatejuhti roll meeldib? "Ma räägin, ma olen täiesti nagu kala vees. Mulle meeldib see. On väljakutse, sa pead kiirelt reageerima, ettevalmistusaega alati napib. Buduaar on andnud mulle võimaluse alati esimese asjana uusi asju katsetada. Ma olen leidnud sealt endale lemmikuid, millest ma poleks muidu üldse kuulnudki."

Inimesed kipuvad üldiselt arvama, et hea asi on kallis. Kas see kehtib ka kosmeetikatoodete kohta? Härmat ütles üldiselt, et Eesti kosmeetika on heal tasemel. "Proovimise ja maitse asi. See on täpselt, kuidas su rahakott lubab ja milline su naha seisund on, et kui tugevat tuge ja abi see vajab. Hind ei ole alati määrav asi, ikka peab oma nahal ära katsetama ja vaatama, mis seal sees on."

Vaata ja kuula podcast'i ”Rambivalgus” Reet Härmatiga lähemalt päisest olevast videost.

Kommentaarid puuduvad