Reklaam sulgub sekundi pärast

Näitleja Johann Urb Hollywoodi filmitööstuse telgitagustest: tuleb teha asju, mis pole kõige puhtamad

Johann Urb
Johann Urb — FOTO: Tiit Blaat/ Ekspress meedia

Podcastis ”Rambivalgus” jagas eesti päritolu USA näitleja ja modell Johann Urb, millised on tegelikult Hollywoodi filmimaailma telgitagused ning miks ta näitlemisest kaugenenud on.

Eile tähistas Johann Urb oma 46. sünnipäeva. Ta on ainukese eestlasena mänginud suurtes Hollywoodi filmiteostes nagu näiteks ”2012”, ”Zoolander”, ”Resident Evil: Retribution” ja lisaks ka menukates seriaalides nagu ””CSI: New York”, ”Californication”, ”Dirt”, ”The Mountain”.

Johann oli vaid oli 17-aastane, kui ta Ameerikasse jõudes tundis, et see on tema kodu. Sealt sai alguse tema edukas näitlejakarjäär.

Kuigi näitlemine talle tänaseni väga meeldib, siis hetkel on see jäänud rohkem tahaplaanile. 

”Näitlemine oli vajalik etapp, sest läbi selle ma sain aru, kui kinni ja lukus ma olin. Kui palju ma olin tegelikult oma tundeid maha surunud. Minu jaoks on olnud see väga paljuski ka teraapia. Kuid minu jaoks on kõige tähtsam sisemine maailm ja kuidas ennast avada,” arutles Johann podcastis.

Mees tõdes, et Hollywoodi filmitööstus on karm ning tal on olnud selle maailmaga raske seostuda. 

"Hollywoodis mängitakse seda mängu, et inimesed ei räägi oma varjudest ja varje on seal palju," märkis Johann. "Ma pole kunagi olnud tahtnud sellega seotud või sellega kaasa minna - pugemine, valetamine, ebaautentsus või panna võlts naeratus näole. See ei ole kunagi olnud minu teema," tõdes Johann. 

"Ma olen alati teadnud, et ma pean iseendaga elama. Minu jaoks on tähtis see, kuidas ma ennast tunnen. Väga paljud inimesed on pannud selle aga teisejärgusliseks, neid huvitab enim kuulsus ja rikkus. See pole mind kunagi huvitanud, et olla kuulus ja omada palju pappi (raha - toim), aga olla õnnetu. Sellega kaasas on olnud see, et sa pead tegema asju, mis pole kõige puhtamad," tunnistas mees. 

Johann Urb rõhutab, et edu ilma rahuloluta on läbikukkumine ja inspireerib vestluses oma julgete mõttemustritega elus muutusi tegema.

Täna on Johanni missiooniks inimestele õpetada, kuidas olla oma kehas ja meeles autentne ning õnnelik. Johann jagab tehnikaid, kuidas endas leida jõud ja teadvustada, et kõik asjad käivad seestpoolt välja. Kuhu sa lähed, seal sa oled.

Kuula podcasti Johann Urbiga siit:

Kommentaarid puuduvad