Kristjan Jõekalda ”Rambivalguses”: mu naine loovutas oma töö, et meie pereelu toimiks!

Kristjan Jõekalda rääkis taskuhäälingus ”Rambivalgus” oma karjäärist ja pereelust. Ühtlasti avaldas tuntud saatejuht, millisel moel tema pereelu toimib ja mille poolest ta oma naist hindab.

Teletööle taustal on Kristjan Jõekalda tugev tagala tema perekond. Ta on abielus Maris Jõekaldaga, kellega nad hiljuti tähistasid 25. pulma-aastapäeva. ”Mu naine ei tee enam aastaid tööd, sest me ei saanud seda luksust lubada, et ta tööl käiks,” tõdeb Jõekalda.

”Minu töö on nädalavahetustel. Normaalne inimene teeb oma töö ära nädala sees ja nädalavahetusel sõidab näiteks maale. Mul seda varianti ei ole, kui mu naine oleks tööl käinud, siis see tähendab, et meil ühist elu poleks olnud ja see oleks hakanud meeletult segama. Ehk siis inimene tõmbas oma tööelul stepsli seinast, et pereelu toimiks,” selgitab ta.

Ta ütleb, et on püüdnud olla omalt poolt tubli abikaasa ja kogu raha koju toonud. ”Seda ma olen tõesti teinud ja mu naine on minuga rahul ja kiidab mind. Ta on võtnud kodus juhtrolli üle ja tal on nii lihtsam, kui ma ei käi ja ei sega vahele. Meil on kodus nii, et ma olen väga kehv haamri käes hoidja ja ei saa sellega väga hakkama. Teinekord on nii, et tulen koju ja mingi kindel asi on ära tehtud. Abikaasa on võtnud mõlemad poisid appi ja olukord on lahendatud,” kirjeldab ta.

Kristjan Jõekalda meenutas taskuhäälingus ka aasta tagust aega, kui ta sai 51-aastaselt infarkti. ”Sellest on väga piinlik rääkida, kuid ma olen teinud järeldusi ja mõelnud, kas see pani asjadesse teisiti suhtuma või muutis mu maailmapilti, siis vastus on ei. Häda on selles, et võib-olla oli see mats liiga kerge,” arutleb Jõekalda.

Ta toob näiteks, et inimestega juhtub asju, mille tõttu ei tõusta enam voodist. ”Mul ei olnud midagi säärast. Ükski koht polnud katki ja enam ei saa ise arugi, et see oli rike. Ühel hetkel tehti see korda, ma olin intensiivis ja mul ei valutanud kuskilt,” meenutab ta ja lisab, et teda pani muretsema hoopis see, et teised inimesed tema pärast muretsesid. ”Mul tekkis tõesti tunne, et ma olen hoopis süüdi selles, et sain kerge mataka, aga kõik muretsevad,” arutleb Jõekalda.

Vaata podcasti ”Rambivalgus” Kristjan Jõekaldaga lähemalt päisest olevast videost.

Kristjan Jõekalda
Kristjan Jõekalda — FOTO: TV3

Kommentaarid puuduvad