Kristjan Järvil jääb ühe Eesti meesartisti kirjeldamiseks sõnu puudu: ta on täielik vabaduse kehastus!

Pilt: ''Rambivalgus''
Pilt: ''Rambivalgus''

Kristjan Järvi on mees, kes on muusika kehastus. Ta on suurema osa oma elust veetnud teises kultuuriruumis ja üles kasvanud USA-s, kuid armastus tõi ta kuus aastat tagasi kodumaale.

Eesti keel ja kultuur on jäänud Kristjan Järvi südamesse ning täna hindab ta kodumaa armsust täies hiilguses. Järvi arvates ei tohiks välismaa väärtused lõhkuda meie ühiskonda. Ta on maailmas tuntud ja hinnatud produtsent, helilooja ja dirigent. Järvi jaoks on muusika tegemine spontaanne energiavool ja seetõttu suudab ta helikeeles jutustada kõigest, mis on tema ümber.

Ta jälgib suure huviga, millist uut muusikat tehakse Eestis ja toob intervjuu käigus välja mitmeid artiste. Kuid kõige enam toob ta esile NOËP-i ehk Andres Kõpperit. ''Andres on täielik vabaduse kehastus, isegi kui ta laulab inglise keeles, tema suhtumine on eestilik. Ta on armas, aus ja võrdväärne partner. Täpselt nii nagu Mick Pedaja minu jaoks ja OOPUSE punt, nad on geniaalsed artistid,'' avaldab Järvi austust.

Järvi sõnul on osad eelpool nimetatud artistid võtnud selle, mida näiteks TRAD.ATTACK! alustas. ''Pärimusmuusika sulandus elektroonikaga, see on geniaalne. Ma suure entusiasmiga toetan neid ja kõiki teisi, kes teevad omamoodi sellist asja,'' sõnas Järvi.

Podcastis rändab Kristjan Järvi läbi erinevate teemade ja tuletab meelde, et me ei tohiks keegi elada teiste poolt sisestatud surve najal. Võta see tunnike, et rännata koos Järviga kaasa! Saatejuht on Kerli Kivistu. Podcasti ''Rambivalgus'' saad kuulata iga neljapäeva hommikul TV3 Life’i telekanalilt, TV3.ee veebilehelt, Soundcloudist ja Spotifyst.

Kommentaarid puuduvad