Kas tead, kuidas Genka hiphopini jõudis? “Teismelisena kuulasin peamiselt ainult…”

”Rambivalguse” järjekordses episoodis käis külas räppar Henry Kõrvits ehk Genka, kes on kirjutanud end ilma igasuguse kahtluseta Eesti muusika ajalukku.

Genkat teatakse eelkõige kui räpparina, ometigi on ta elus teinud ka palju muud. Kuidas mees end ise eelkõige defineerib? “Ma arvan, et ma olen räppar. Kõige lihtsam on nii öelda. Seda olen ma kõige rohkem oma elus teinud järjest, teisi asju olen teinud räppimise kõrvalt ja lühematest ajaakendes.”

Henry Kõrvitsat on saanud näha ka filmimaailmas, ta on juhtinud Raadio 2 saadet, teinud erinevaid töötubasid ning samuti teeb ta ülikondasid. 

Saates avaldas Genka, et üks tema esimesi kirjutatud riime oli seotud Ivo Linnaga. “Kuna Ivo Linna figureeris meie perekonna juures päris palju, mu isa mängis temaga Rock Hotelis kümneid aastaid, siis Ivo Linna oli nagu kõige kuulsam inimene ja ma kirjutasin ühe luuletuse temast.”

Kuidas üldse puges peagi oma 50ndat sünnipäeva tähistav hiphop Genka hinge? Paljude jaoks ehk üllatav, kuid see tuli läbi otsingute ja katsetuste ning enne kuulas ta hoopis teist muusikat. “Mulle meeldib sõnadega mängida, riimida, ma kirjutasin varakult luuletusi ning otsisin oma väljundit muusikas,” ütleb Genka ja lisab juurde, et teismelisena oli ta tegelikult suur metal-muusika fänn ning on seda ka siiamaani. “Kuulasin peamiselt metal’it. Tegime ka oma metal-bändi, aga hea bändi puhul pead sa ka oskad hästi pilli mängida. Minu pillimängu oskused olid…ma mängin ära, aga see polnud võib-olla päris see,” kirjeldas Genka edasi, kuidas ta sügavamalt hiphopi kultuurini hakkas jõudma. Ülikooli teisel kursusel läks ta vahetusprogrammi käigus USAsse lastelaagrisse õpetajaks ning seal ta saigi rohkem aru, kui mõjusa ja suure kultuuriga on tegu. Oma muusikalise väljundi otsimise käigus mõistis Genka, et on leidnud enda jaoks õige asja.

Praegu on Eesti muusikamaastikul väga palju nii väiksemaid kui suuremaid räpitegijaid. Kuidas võrrelda muusikategemist 20 aastat tagasi ja praegu? “Tehniliselt on nii palju võimalusi, sa võid kodus diivani peal valmis teha jumala okei saundiga. Sul on võimalik kasutada samasuguseid saunde nagu su lemmikartist kasutab.”

Vaata videopodcasti ”Rambivalgus” päisest olevast videost.

Kommentaarid puuduvad