Unistad vähem töötamisest? Aasta investor Kristjan Liivamägi andis 3 soovitust, millest alustada

Kristjan Liivamägi
Foto: Jake Farra

Viimase aja üks kuumemaid moeröögatusi on kahtlemata investeerimine ja paratamatult tekib tunne, et kui sa juba ei ole sellega alustanud, oled sa juba eos rongilt maha jäänud. "Miks me oleme idioodid?" podcastis käis külas tänavu Aasta investoriks kuulutatud Kristjan Liivamägi, kes aitas lahtimõtestada, kuidas päriselt investeerimisega algust teha.

Kas palgatööga on üldse võimalik rikkaks saada või saavutab seda vaid tänu investeerimise? Liivamäe hinnangul on investeerimine hea viis oma jõukuse kasvatamiseks, ent rikkus tuleb siiski läbi selle, kui luuakse mingit väärtust. "Eestlased on praegu rikkamad kui kunagi varem - kontodel eelmise kuu lõpu seisuga oli 12,3 miljardit eurot. See põleb heleda leegiga, sest meil on inflatsioon, aga kellelgi kuskil see raha on," kinnitab ta.

Kristjan kasvas üles neljalapselises perekonnas tavalises Mustamäe 3-toalises korteris ja on kogu elu teinud palgatööd ning selle kõrvalt säästnud. "2010. aastal alustasin investeerimist säästudega 2500 eurot, tänaseks on minu portfelli maht 1,3 miljon eurot,” avaldab ta. “Palgatööga saab rikkaks, kui raha nutikalt kasutada ja suunata.”

Investeerimisega alustades tuli ka Kristjanil ette palju vigu ning ega ta finantsnumbritest suurt midagi ei teadnud - ta investeeris sinna, millest ta aru sai. Küll aga usub ta, et ainult kooliskäimisest ei piisa, et investeerimises edukas olla. “Akadeemilistest teadmistest turgudel jääb väheks. Reaalne suurim õpetaja on tegutsemine turgudel. Mine turgudele, hakka väikestviisi investeerima, siis tulevad õppetunnid ja kogemused,” rõhutab ta.

Kuidas siis ikkagi investeerimisega alust teha ja mis on Kristjani soovitused kõigile alustajatele? Seda kuula juba saatest!

Kuula täispikka podcasti Spotifyst või Soundcloudist!

Kommentaarid puuduvad