Ulmeline number! Marek Lindmaal on kallis hobi: see lõi lõua laksuga vastu maad

Marek Lindmaa
Marek Lindmaa — FOTO: Silver Siilak

1600 kilomeetrit aerutamist, näljased karud, potentsiaalne surm ja hallutsinatsioonid – kõik see ootab sel suvel ees telenägu Marek Lindmaad. Miks ta seda teeb?

Lindmaa aerutamishullus pole täna enam mingi uudis ja alles möödunud aastal võttis ta ette ühe maailma raiskeima aerutamismaratoni Yukonis. Kui eelmisel aastal oli aerutamismaratoni distantsiks 715 kilomeetrit, siis sel suvel tuleb seisab tal ees 1600 kilomeetri pikkune teekond. “Miks me oleme idioodid?” podcastis arutles Lindmaa, et tema jaoks pole tegemist mitte keskeakriisiga, vaid esmakordse võimalusega tegeleda elus millegiga nii, et ta ei pea muretsema, kuidas ta oma arved makstud saab.

Eelseisev maraton saab Lindmaa sõnul olema üsna kallis ettevõtmine. “See eelarve on suur. Kui me esimest korda sellele otsa vaatasime, siis lõi lõua laksuga vastu põrandat ja me mõtlesime, kas me ikka saame osaleda,” avaldab Lindmaa. “Me olime õnneks ka seda meelt, et kui me sponsoreid ei leia, siis nui neljaks leiame me ise need vahendid.”

Vaatamata sellele, et Lindmaa kavatseb maratoniks valmistuda maksimaalselt ja kasutusele võetakse kõik ettevaatusabinõud, säilib alati oht, et see võib maksta kellelegi tema elu. Lindmaa aga surma ei karda. “Kui läheb teistmoodi, siis läheb, mis seal ikka. See surm on ju üks osa elust, see on loomulik protsess ja loomulik osa elust. See võimalus loomulikult on olemas, aga mis sellest karta? Sa ei tea ju kunagi, millal sa võid selle maise teekonna lõpetada,” mõtiskleb ta.

“Naudi seda protsessi, teekonda seda olemist ja seda ma kavatsen ka teha. Kui see seal peaks lõppema, mis ma siis teha saan? Shit happens,” muheleb saatejuht.   

Vaata videost, kui palju kogu see pull päriselt ka maksma läheb ja mis on suurimad ohud Lindmaa silmis!

Kuula podcasti ka Spotifyst või Soundcloudist!

Kommentaarid puuduvad