Reklaam sulgub sekundi pärast

Tuntud Eesti sisulooja sai Hiina reisil kultuurišoki: ütlesin oma sõbrale, et nüüd meid võetakse kinni!

Ilmselt unistavad paljud meist päevatööst loobumisest, et pühenduda iseendale ja millelegi, mis silma tõeliselt särama paneb. Andreas Meltsi jaoks on see sisuloome ning just seepärast pani ta päevapealt oma eelneva ameti maha - kuhu see ta viinud on?

Andrease näol on tegemist 25-aastase noorega, kes on endasõnutsi täiskohaga sisulooja. Peamiselt tegutseb ta TikTokis ja Instagramis, kuhu ta postitab humoorikaid videoid ning on suutnud endale koguda juba märkimisväärse hulga jälgijaid. "Miks me oleme idioodid?" podcastis avaldas ta, et esimest korda jõudis ta TikTokini kaitseväes olles.

"Ma postitasin 3 videot päevas, vahel 4 ja vahel 5. Kaitseväes ma nägin, et kõik on TikTokis ja ma sain aru, et kogu tähelepanu on seal - ma tahan ka. Ütlesin toakaaslasele, et hakkan ka TikToki tegema ja ta ütles, et seal on vaid noored naised, kes tantsivad. Mõtlesin, et proovin ja esimesel päeval väljas hakkasingi tegema," avaldab ta. Tänaseks on tema platvorm meeletult kasvanud ja isegi youtuber Andrei Zevakin on temast video teinud.

Selgub, et enne TikToki staariks saamist käis mees usinalt ülikoolis ja tänaseks on tal suus nii saksa kui ka hiina keel. Andreas on ka ühe aasta Hiinas vahetusõpilasena elanud, ent veel enne seda leidis aset üks eriti huvitav vahejuhtum, kus noormees oma elu pärast kartis. Nimelt kandideeris Melts ühte kohalikku telesaatesse, kus osalesid välismaa tudengid, kes oskavad hiina keelt. "Ma võitsin saksa vooru ja mind saadeti Saksamaa esindajana sinna. Me ööbisime hotellis ja teisel-kolmandal päeval üks korraldajatiimi inimestest ütles, et mul on vanem vend, kes kutsub teid õhtusöögile. Hotelli ette sõitis kaks musta audit toonitud klaasidega. Ütlesin oma sõbrale, et nüüd on läbi, nüüd meid võetakse kinni. Ema ja isa, oli tore," naerab ta.

"Kõigepealt toodi arbuus lauale ja me ei julgenud seda süüa, sest me arvasime, et see oli mürgitatud. Miljöö oli nii ametlik ja meilt küsiti, millega meie vanemad tegelevad - see tundus nagu reaalne spionaaž! Lõpuks oli see kõik ikkagi nali ja see polnud mingi ametlik värbamine, vaid kultuurišokk," räägib Andreas, kuidas ta kartis, et hiina luure ta kinni võtab.

Kuula videopodcastist veel, kuidas Andreas päevapealt oma kontoritööst loobus, millega ta sisuloojana raha teenib ja kui kaua ta plaanib seda teha!

Kasuta sooduskoodi IDIOODID teleteenuses Go3 ja saa 1 kuu 1 euro eest! Vaata lähemalt Go3.tv.