Reklaam sulgub sekundi pärast

Robin Juhkental tühistamiskultuurist: mis maalt on õigus inimese karjäär ära hävitada?

Robin Juhkental

Podcasti "Miks me oleme idioodid?" värskeimas episoodis käis külas laulja, õhtujuht ja humorist Robin Juhkental, kellega koos võeti ette üks moodsamaid uue aja nähtuseid: tühistamiskultuur.

Podcasti ja teemapüstituse ajendiks oli saatejuht Taavi Libe, kes sattus ülemöödunud nädalal ootamatult skandaali seoses oma väljaütlemisega Vikerraadios. Kuigi Libe ka vabandas, mattus ta siiski ohtra kriitika alla ja sattus nii-öelda "tühistamise" ohvriks.

Juhkental tekkinud pahameelt aga ei mõista ja leiab, et tihtipeale inimesed eeldavad ning lähevad käima asjade peale, mille peale ei pea tegelikkuses käima minema. “Mulle meeldib, kui maailma ruulivad tüübid, kes mõnikord libastuvad, mitte kui siis mingid igavad jorsid, kes räägivad igavat ja tuima juttu,” leiab Juhkental.

Juhkental ühtlasi usub, et hea nali ja huumor pole kunagi olnud turvaline ning tegelikkuses võib pea kõige üle nalja teha. "Kõige paremad on need naljad, mis on natuke üle piiri, et sa tunned end süüdi, et sa naerad,” räägib ta.

Tihtipeale puudub inimestel oskus iseenda üle naerda ja kiputakse solvuma, kui keegi mõne isikliku asja välja toob või selle üle naerab. Juhkental leiab, et sellisel puhul tuleb sellest lihtsalt üle olla ning see enda kasuks pöörata. "Ärge olge nii riivatavad!"

Jutuks tuli ka hiljuti tühistamisskandaali sattunud Jüri Vips ja tänavu Hollywoodis aset leidnud vahejuhtum, kus Will Smith ründas Chris Rocki, mis paratamatult tekitas küsimuse: mis maalt on õigus inimese karjäär ära hävitada?

Kuula täispikka saadet Spotifyst ja Soundcloudist!

“Miks me oleme idioodid?” on TV3.ee meelelahutusportaali podcast, kus kaks püsisaatejuhti Brit Suurraid ja Taavi Libe arutavad koos külalistega, miks ja milliseid rumalusi meie ühiskonnas leidub ning kuidas neid välja juurida.

Kommentaarid puuduvad