Reklaam sulgub sekundi pärast

Personaaltreener avaldas valusa tõe, miks ei suudeta kaalu langetada: inimesed ei adu, kui palju nad lubavad endale

Kristjan-Johannes Konsap
Foto: Kristjan-Johannes Konsap

Podcasti "Miks me oleme idioodid?" uues saates käis külas personaaltreener ja kulturist Kristjan-Johannes Konsap, kellega räägiti, kuidas päriselt tervislik toitumine välja näeb ja miks hakkavad eestlased end "suveks vormi" treenima alles maikuus.

Pole vist ühtegi inimest, kes poleks oma elu jooksul mõelnud, et tahaks olla paremas vormis. Tervislik toit ja stabiilne trenn pole aga naljaasi ja tühjad vabandused leiakse kergemini kui kinoa poeletilt. Miks fännavad inimesed ekstreemseid kiirdieete ja kuidas päriselt nädalaga 10 kilo alla võtta?

Konsap avaldas, et ka tema on nooruspõlves igasuguseid imedieete teinud. Näiteks ei söönud ta vahepeal soola, et vorm võimalikult hea oleks, ja serveeris ka isegi oma sünnipäeval täiesti magedat kartulisalatit. Rasvadieedi ajal jõi aga ta sootuks oliiviõli otse pudelist!

Kuigi tänapäeval leidub lademetes neid, kes jagavad internetis trenni- ja toitumisnõu, ent Konsapi hinnangul on reeglina kõige lihtsam dieet see kõige õigem. "Suunamudijad innustavad rohkem inimesi liikuma kui mõni teadlane laboris," usub ta, miks on selline nõujagamine sotsiaalmeedias niivõrd populaarne.

“Me tahame kõiki kiiresti, odavalt ja lihtsalt,” tõdeb Konsap, miks on paljude jaoks tervislik toitumine ja stabiilselt trennitegemine tohutult raske. "Mõni inimene on enne nõus nädal aega paastulaagris end näljutama, kui et käib aastas kaks korda nädalas trennis!"

Tavapäraselt meeldib paljudele alustada oma treeningutega aastavahetusel, ent Konsapi sõnul vajub ligi 80% kõigist "uue hooga tulijatest" juba veebruarikuuks ära. "Parem 1. jaanuaril tulla kui pärast esimest infarkti," tõdeb ta.

“Miks me oleme idioodid?” on TV3.ee meelelahutusportaali podcast, kus kaks püsisaatejuhti Brit Suurraid ja Taavi Libe arutavad koos külalistega, miks ja milliseid rumalusi meie ühiskonnas leidub ning kuidas neid välja juurida.

Kuula täispikka podcasti Spotifyst ja Soundcloudist!