Reklaam sulgub sekundi pärast

Mis paneb ühe inimese varastama? Tomas Legrant: kui kasvada autoritaarse korra keskel, tekib mässumeelsus

Tomas Legrant
Tomas Legrant — FOTO: Erakogu

"Miks me oleme idioodid?" podcastis käis külas endine kriminaal ja kelm Tomas Legrant, kel varasemalt olnud ka mitu teist nime. 15 aastat rahapettustega leiba teeninud mees on tänaseks teinud oma elus kannapöörde ja kogu oma kogemuse ka raamatukaante vahele pannud.

Tomas teenis nii-öelda "pehmete kuritegudega" aastaid elatist ja pole oma elus pidanud päris tööd eriti tegema. Ta sooritas kelmusi, liisingupettuseid ja otsis turvaauke süsteemidest raha nihverdamiseks. Üks lihtsaim viis selleks on võltsitud dokumentide kasutamine ja tootmine. "Kui sa saad olla keegi teine, siis sul on kõik uksed lahti. Nagu orav võid sa asjad kokku kahmata võõra inimese nimel,” avaldab ta.

Tomas on pastori poeg ja nii pidi ta iga pühapäev raudpolt kirikus käima. Seal said ka tema vargused alguse, kui ta kirikukassast raha näppas ja sellega kunagi vahele ei jäänud. Sealt edasi tulid juba poevargused. "Kui laps kasvab autoritaarse korra keskel, sul tekib mässumeelsus. See on inimese alateadlik soov oma jalg maha panna, hakata vastu oma vanematele. See on see, mis mind pani varastama ja häkkima,” meenutab ta.

Tänaseks on ta enda minevikule selja keeranud ja elab täiesti tavapärast elu. “Raha ei kaalu üle rahu. Täna ma elan täpselt samasugust elu - ma ei tee tööd ja olen elanud raamatutemüügi rasva pealt ja elu on sama mis vanasti. Puhtalt selle arvelt, et ma saan teha oma päevas, mida ma tahan. Hirm politsei ja päti ees on kadunud. Kui sa sitta ei korralda, siis sa ei pea ka higistama,” usub Tomas.

Millist nõu jagab Tomas selleks, et mitte kelmuse ohvriks langeda ja miks on ta religiooni vastane? Seda kuula juba saatest!

Kuula täispikka podcasti Spotifys või Soundcloudis!

Kommentaarid puuduvad