Reklaam sulgub sekundi pärast

Mida teha katkise suhte korral? Laura Valk paneb emadele südamele: teie mehed on närtsinud!

Laura Valk
Laura Valk — FOTO: Laura Valk/Instagram

Kas terapeudiks tohib end nimetada inimene, kellel puudub teaduspõhine väljaõpe? Laura Valk usub, et vastavat kõrgharidust läheks ta omandama vaid selleks, et "verekoerad" ta rahule jätaksid.

"Miks me oleme idioodid?" podcastis arutles hetke kõmuliseim terapeut ja raamatu "Kohvrid ukse taha" autor Laura Valk, miks ta ei ole omandanud kõrgharidust psühholoogias. "Ma ei tunne, et täna minu elus sellisel kujul oleks midagi puudu. Muidugi olen mõelnud, et minna teha teine kõrgharidus juurde psühholoogia alal, aga kui ma vaatan, millesse ma usun või kuidas ma töötan klientidega, siis ma ei tunne sellest puudust. Kui ma tean, et ma lähen ülikooli selle tunde pealt, et ma õpin 3 aastat ülikoolis, et end kuidagi tõestada, siis ma ei tee seda lõpuni," selgitas ta.

Üheks Laura südameasjaks on katkiste paarisuhete tervendamine ja tal on oluline sõnum ka kõigile lapsevanematele, kes on oma partnerid unarusse jätnud. "Paarisuhe, eriti kui sa oled koos oma lastega, peab tulema esimesele kohale. Mul on nii palju meestuttavaid ja sõpru, kellega me oleme nendel teemadel rääkinud, ja nad on nii närtsinud. Emad on ka närtsinud. Mul on tõesti kahju vaadata," arutleb ta.

Paljud naised tahavad endast jätta kui tõelise super-ema muljet, kellel on kodus alati kõik korras ja kes iial ei vaja lapsehoidja abi, ent lõpuks viib see selleni, et mees jääb unarusse. "Kui mina naisena tunnen, et mu mees ei ole mulle oluline ja seks ei ole oluline, siis selle pealt paarisuhe läheb lappama. Kui ma tahan, et paarisuhe säiliks, siis meil on vaja veeta kahekesi aega laste kõrvalt, meil on vaja seksida. Meil on vaja käia deitidel. Mehed, viige oma naised välja, tooge neile lilli, võtke see mehe koht, makske see pagana arve restoranis, viige oma naised välja, võtke see vastutus ja kohelge neid kui naisi!" paneb Laura südamele.

"Naistel on ka vaja aru saada, et see on oluline, sest mehed on nii närtsinud. Kui ma näen, et suhtes on tegelikult armastus, aga lihtsalt valitakse teisi väärtuseid, siis sellest on tõesti kahju. Kui armastus on olemas, siis te peate tegema teisi valikuid. naised ei taha aru saada, et mehed on ka inimesed,” lisab ta.

Miks Laura täna oma emaga ei suhtle, kust pärineb tema usk eelmistesse eludesse ja kuidas käib tervenemine vägivaldsest suhtest?

Kuula podcasti Spotifyst või Soundcloudist!

Näita 3 kommentaari

kuidas saab jagada oma mõtteid,kui ise oled katkine,pole selleks haridust

Vasta

anna andeks seda loba teab igaüks,nagu uus avastus,sul endal abi vaja,miks peaks selle eest raha raiskama.igaüks teeb oma eluga mis tahes .Terve Eesti selliseid isehakanud täis.Pole mingiks eeskujuks

Vasta

Äkki on lugupeetud terapeudil hoopis see mure, kas sisse saab. Eelmine aasta oli ühele kohale tahtjaid 15. Lisaks pole ainult bakaga midagi peale hakata, magister on kohustuslik juurde. Samuti pereteraapia, all ei pea olema psühholoogia magister, aga eeldus saada pereterapeudiks on see, et inimesel on olemas magistrikraad. Võib olla jäävad need õpingud ikka selle taha, et pole vastavat võimekust ;)

Vasta