Joshua Viinalass: mida vähem sa proovid teistele meeldida, seda rohkem oled lõpuks rahul

„Miks me oleme idioodid?“ video-podcast’is käis külas kinnisvaramaakler ja muusik Joshua Viinalass, kellega räägiti lisaks kinnisvarateemadele ka laiemalt elus hakkama saamisest, eesmärkide seadmisest ja paljust muustki.

Kinnisvaramaailmas maaklerina alustanud Joshua Viinalass teab kinnisvarast kahtlemata palju ning saates andis ta hulganisti nõu ka laiemalt eesmärkide seadmise osas, millest üks on paljude inimeste jaoks siiski kahtlemata oma ilusa kodu soetamine. Saate alguses tuli ka jutuks, et nii mõnigi muusik on maakleriametit proovinud. Kui sarnased on muusiku ja kinnisvaramaastikul tegeleva spetsialisti tööd?

„Iseloomu mõttes on mõlemad tööd suht sarnased. Muusik on suht vaba graafikuga, teeb kontserte, mida ta hangib ja mis talle tulevad. Maaklerina on samamoodi – valin oma graafiku, hangin enda kliendid ja teenindan neid. Kinnisvaras on soovitav teha ka mingi spetsialiseerumine, kas varaklass või piirkond. Muusikuna ka. Ma ei usu, et on muusikuid, kes mängivad ülihästi hevimussi, popmussi, funki ja viskavad väikese klassikalise oboe ka vahele,“ kirjeldab Joshua.

Taavi uuris Joshualt, kas potentsiaalse üürija või ostjaga objektil olla on nagu laval esinemine?“ Absoluutselt, minu lavalauad on iga minu objekt, mis on minu portfellis. Päeva lõpuks ostab inimene endale, see ei saa olla lihtsalt show, vaid peab olema väga professionaalne ja aus.”

Joshua ütles, et lisaks finantsnõule ja finantsotsustele on väga oluline selle taga olev mindset. „See on natukene nagu hamstriratas. Ma tahan hästi elada ja hästi riides käia, sest ühiskond survestab. Lähen Instagrami – ainult ilusad inimesed ja kõrghetked. Ühiskonna poolt on pinge, et ma pean elama head elu. Pluss ma tahaks endale kodu ja ma tunnen, et pean selle saavutamiseks retsilt tööd tegema. See tuleb päeva lõpuks suhete ja oluliste hetkede. Siis läheb 20 aastat mööda ja mõtlen, et milleks ma seda kõike tegin. Mis on selle point? Et olla teistele meelepärane, et teha samasuguseid postitusi Instagrami või isegi TikToki?“ ütleb Joshua ja lisab, et mida vähem proovida olla n-ö people pleaser, ehk rääkida, käituda nii nagu teised sinult ootavad ning mida rohkem sa jääd iseendaks, oled enesekindel ja teed oma asja ja hästi, siis päeva lõpuks oled rohkem rahul, seda rohkem saad sa ka kõrvale panna, investeerida, seda suurem on tõenäosus, et sa hakkad omama korterit, portfelli. See on lumepall heas suunas.

Kuula video-podcast’ist veel, milliseid Josh teadmisi ja nõuandeid kinnisvaramaailmast ja oma kodu soetamisest annab!

Kasuta sooduskoodi IDIOODID teleteenuses Go3 ja saa 1 kuu 1 euro eest! Vaata lähemalt go3.tv.

Kommentaarid puuduvad