10 000 eurot ühe video eest! Eestlanna õpetab, kuidas Instagrami abil palgatööst loobuda

Brit Suurraid

Kes või mis on Instagrami mentor? Sellele küsimusele teab vastust Katriin Mangus, kes on teinud sotsiaalmeediast oma sissetulekuallika ja õpetab nüüd ka kõigile teistele, kuidas seda teha.

Värskes “Miks me oleme idioodid?” podcastis käis külas Eesti esimene Instagrami mentor Katriin Mangus, kelle igapäevatöö ongi koolitada ja õpetada inimesi, kuidas teha sisuloomest oma sissetulekuallikas. “Mul oli hobi – mulle meeldis planeerida oma päeva, teha märkmikusse to-do liste ja mu sõbrannad hakkasid küsima, et kuidas ma seda teen. Ma mõtlesin, et peaks hakkama seda jagama. 8 kuud hiljem hakati küsima, et kuidas ma neid storysid teen, videosid monteerin ja kuidagi juhtus nii, et 2021. juunis tuli välja minu esimene kursus,” jutustab Katriin, kuidas ta sellise ametikohani jõudis.

Mis vahe on siis influenceril ja sisuloojal? “Influenceril on palju jälgijaid ja ta räägib oma igapäevaelust. Tal ei ole kindlat ekspertsust ja ta räägib kõigest – tema sissetulek tuleb reklaamist. Sisuloojal on väga kindel nišš, milles ta on ekspert ja ta räägib pigem tarka infot, jagab kindlaid väärtusi ning nippe. Tal ei pruugi olla väga palju jälgijaid, aga ta teenib toodete ja teenuste pealt,” selgitab Mangus.

Tänaseks on Katriinil õnnestunud loobuda ka traditsioonilisest palgatööst ja ta ongi end täielikult pühendunud Instagramile. “Minu sissetulek oli mitu korda vähem kui palgatööl, aga ma sain aru, et ma saan seda suurendada. Tänaseks me oleme six figure business ehk sada tuhat käivet aastas. Ja see on ainult Eestis! Ma alati soovitan alustada Eestist, sest kui sa teed endale nime siin, siis sul on palju lihtsam välismaa turule siseneda.”

Manguse kontolt leiab, et tal õnnestus teenida ühe Instagram reeli ehk video eest 10 000 eurot. Kuidas ta seda tegi? “Ma olen hästi triggerdav inimene ja paljud mu tuttavad teavad, et ma ütlen lauseid, mis panevad inimesed mind kas vihkama või armastama. See reel oli selle mõttega, mis oli õigesti üles ehitatud ja viis edasi kliendi teekonnale. Reel ise ei toonud 10 000 eurot, vaid see, mida inimesed edasi tegid,” meenutab Katriin.

“Kui me vaatame eluratast, siis mul on kõik kategooriad üliheas seisus. Ma olen õnnelikus suhtes, mul on olemas kinnisvara Eestis, mul on kõik okei ja ma olen lihtsalt tore inimene. See triggerdab eriti palju, sest inimesed usuvad, et kui ta on edukas äris, ju siis tal pole meest või tal on väga halvasti suhtes,” arutleb Mangus, miks paljusid tema elustiil närvi ajab.

Kasuta sooduskoodi IDIOODID teleteenuses Go3 ja saa 1 kuu 1 euro eest! Vaata lähemalt go3.tv.

Kommentaarid puuduvad