Zelensky Venemaal toimuvast konfliktist: nende nõrkus on paljastatud

CNN

Volodymyr Zelensky
Foto: Scanpix

Vladimir Putin seisab silmitsi suure sõjalise kriisiga pärast seda, kui Vene palgasõdurite juht Jevgeni Prigožin kuulutas Moskva enda kaitseministeeriumile sõja. Zelensky sõnul on Venemaa nõrkus nende valitsuse rumalus.

Ukraina president Volodõmõr Zelensky ütles, et Venemaa ei saa enam varjata “oma valitsuse rumalust”, kuna selle “nõrkus” paljastati Wagneri juhi algatatud mässu ajal.

Zelensky ütles Twitteris, et Moskva tegevus Ukrainas on viinud tänase kaoseni.

“Igaüks, kes valib kurjuse tee, hävitab iseennast. Kes saadab väekolonne teise riigi elusid hävitama ega suuda takistada neid põgenemast ja reetmast, kui elu vastu hakkab. Kes terroriseerib rakettidega ja kui need alla tulistatakse, alandab end vastu võtma Shahedi droone. Kes põlgab inimesi ja viskab sadu tuhandeid sõtta, et lõpuks barrikaadida end Moskva oblastis nende eest, keda ta ise relvastas,” säutsus Ukraina president.

“Varem peitis Venemaa oma nõrkust propaganda taha, kuid nüüd, kus valitseb selline kaos, ei suuda ükski vale varjata nende täielikku nõrkust”, lisas ta.

Zelensky ütles ka, et mida kauem vene väed ja palgasõdurid Ukraina pinnal viibivad, seda rohkem on Venemaal kaost, valu ja probleeme.

“Ukraina suudab kaitsta Euroopat Venemaa kurjuse ja kaose leviku eest,” lisas Ukraina president oma sõnumis.

Kommentaarid puuduvad