Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO | “Tervist, härra miljonär!” Ajateenijate tervitus Raivo Heinale ajas inimesed tagajalgadele

Raivo Hein Vahipataljoni ajateenijate ees
Raivo Hein Vahipataljoni ajateenijate ees — FOTO: Kuvatõmmis videost

Raivo Heina video, kus Vahipataljoni ajateenijad teda kui miljonäri sõduri kombel tervitavad, võib tunduda paljudele naljana, kuid on samuti paljusid inimesi vihale ajanud, kes end kommenteerides tagasi ei hoia.

„Tervitus, Paldiski Vahipataljon!“ ütles miljonär Raivo Hein mõned päevad tagasi enda TikToki kontole postitatud videos, kui ta seisab suure hulga ajateenijate ees. „Tervist, härra miljonär!“ kostub ajateenijate suust. Seepeale soovib Hein head rikkaks saamist, mille peale kostub ajateenijatelt vastuseks: „Tänan, härra miljonär!“. Pärast seda näitab Raivo Hein „sarvede märgi“ käežesti ning ajateenijad teevad sama.

Videot jagas Hein enda Tiktokis ning seda on jagatud ja kommenteeritud ka Facebookis. Üks video Facebookis jagajatest on kunstnik Toivo Freeman Pilt, kes kogu asja väga kriitiliselt suhtus.

Kunstnik Toivo Freeman Pilt ütles TV3 portaalile, et on ise olnud kaitseväeteenistuses viis aastat ning tema näeb video põhjal juba mitut sisemäärustiku rikkumist. "Esiteks on seal sisemäärustiku rikkumine see, et alati tervitatakse valveseisangus, aga seal on poistel käed taskus jne. Ilma mütsita erariietes eraisikut üldse nii ei tervitata. Sellist n-ö nalja või komejanti ikka ei tehta. Siin on paljud sõjaväelased – sh vanemad sõdurid ja eriüksuslased – vastukaja andnud, et kuidas see võimalik on. Asja peale vaadatakse viltu, et kuidas saab üks n-ö miljonär tulla ja panna ennast niimoodi tervitama?"

Toivo Freeman Pilt täpsustab, et on ise teeninud 1996.-2001. aastal Eesti mereväe rannakaitse kompaniis ning määrustik on talle endiselt selge. Tema sõnul on see väga ränk rikkumine pataljoniülema poolt, sest võib aru saada, et selline asi saab toimuda vaid pataljoni ülema heakskiidul. "Nagunii meil on kaitseväes mehi vähe ja puudu, aga nüüd teeme veel tsirkust siin!?"

@raivohein

Head rikkaks saamise päeva💪🤘💯😂

♬ original sound - Raivo Hein

Kaitseministeerium vastas TV3 portaali esmaspäeval saadetud päringule järgnevalt:

"Raivo Hein kohtus Vahipataljoni peatselt reservi suunduvate ajateenijatega üksuse kutsel ning andis neile loengu, mille sisuks oli finantskäitumise alaste nõuannete jagamine oma kogemuste põhjal. Ajateenijate poolt oli tagasiside kohtumisele  positiivne ning saadud teadmisi hinnati enne reservteenistusse asumist oluliseks ja kasulikuks. Mainitud video osas puudub vajadus mingisuguse seisukoha võtmiseks. Tegemist on sõdurihuumoriga."


Näita 8 kommentaari

Tere argpüksist helikopteri mees,kes põgeneb Putini peeretuse peale

Vasta

Kaitseväge juhivad samasugused töllid ja mölakad nagu riikigi.

Vasta

vahipati juhib naine

Vasta

kus on tv3 abordijäänustest idioodid ja kus on huumor

Vasta

Nõme,ülespuhutud hein!

Vasta

Inimesel läheb hästi ja on teeninud palju raha oma tegevusega. Ei tasu oma kadedust siin välja näidata. Eks me igaüks tehaks, et meid tervitatakse sama moodi, kahjuks aga enamuse eesti inimesi saaks tervitus lauseks tervist härra vaene

Vasta

Väikese m***i energia.

Vasta

Labane kehkenpüks oled raivo tee midagi tarka ja ole vagusi. Võta eeskujuks omale Sõõrumaa või Linnamäe!

Vasta