Reklaam sulgub sekundi pärast

Välisturistid fännavad Eestit: teil on sõbralikud inimesed ja ajalugu, see on…oh jumal!

"Seitsmesed uudised" vahendab, et Eesti Panga värske statistika kohaselt on eestlased hakanud pärast koroonat taas reisima. Eesti riigi atraktiivsus välisturistide jaoks mõjub ühtlasi hästi ka riigi rahakotile. Välisturistid kulutavad Eestis palju rohkem raha kui meie turistidena välismaal.

Miks Eesti? "See on kena koht. Mu vanavanemad käisid siin kruiisilaevaga. Siin on väga kena vanalinn, seega ma arvasin, et see oleks suurepärane koht, mida avastada," ütles Suurbritannia turist Luke. Saksamaalt tulnud turist Marc nimetas Eestit oma suureks armastuseks: "Ma ei tea, miks. Inimesed on näiteks väga sõbralikud. Eesti ajalugu, see on....oh mu jumal."

Seda, et Eesti on välisturistide seas väga hinnatud, näitab ka värske statistika. "Välismaa turistid kulutasid Eestis teises kvartalis 375 miljonit, mis on suurusjärgus 60 miljonit eurot rohkem kui aasta tagasi, samas on see number 60 miljonit eurot väiskem kui parimatel aegadel oli," ütles, Eesti panga ökonomist-statistik Tarass Snitsarenko.

Eestlaste tagasihoidlikkus paistab silma ka raha lugedes. Kui välismaalased kulutasid Eestis 375 miljonit, siis eestlased välismaal 290 miljonit. Summade taga peitub suuresti reisijate hulk: viimases kvartalis külastas Eestit üle miljoni turisti. Seda on ühtlasi 19% rohkem kui samal perioodil aasta tagasi. Eestlased on samuti enda jaoks reisimise taasavastanud, sõites välismaale lausa üle 800 000 korra. Siiski jääme me nende näitajatega endiselt alla koroonaeelsele tasemele.

"2020. aastal me eriti kuhugi ei reisinud, aga see muutiski ilmselt väga paljude inimeste mõttelaadi kuhu reisida, kuidas reisida ja kuidas selleks ette valmistada. Praegu me võime küll täiesti kindlalt öelda, et päris paljud – ka mu oma tuttavatest palju reisivad inimesed – ütlevad, et pigem kaks korralikku reisi kui kolm ülejala tehtud reisi," ütles Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu peasekretär Merike Hallik

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad