Reklaam sulgub sekundi pärast

Mis mõttes? Lennukipiloodid jäid mõlemad keset lendu ligi pooleks tunniks magama

BBC

Batik Air
Batik Air — FOTO: 123RF

Indoneesia kohalik lennufirma Batik Air seisab silmitsi uurimusega, kuna piloodid jäid lennu keskel 28 minutiks magama, vahendab BBC.

Kaks pilooti, kelle mõlema töö on tänaseks ajutiselt peatatud, jäid 25. jaanuaril Sulawesi saarelt Indoneesia pealinna Jakartasse viiva lennu ajal magama. Üks neist oli väidetavalt väsinud oma vastsündinud kaksikute eest hoolitsemisest.

Airbus A320 lennuk kaldus korraks kursilt kõrvale, kuid maandus ohutult ning kõik 153 reisijat koos meeskonnaliikmetega jäid terveks.

32-aastane piloot oli käskinud oma 28-aastasel kaaspiloodil umbes pool tundi pärast õhkutõusmist lennuki juhtimine üle võtta, öeldes, et tal on vaja puhata. Indoneesia transpordiministeeriumi aruande kohaselt nõustus kaaspiloot ettepanekuga. Juhtus aga nii, et ka kaaspiloot jäi tahtmatult magama. Aruande kohaselt oli ta aidanud oma naisel nende ühekuuste kaksikute eest hoolitseda.

Jakarta lennujuhtimiskeskus püüdis pärast Batik Air A320-st saadud signaali kokpitiga ühendust võtta, kuid ei saanud vastust. Raadiovaikus kestis 28 minutit, kuni juhtpiloot ärkas ja taipas, et ka tema kaaspiloot oli magama jäänud. Samuti avastas ta, et lennuk oli korraks kursilt kõrvale kaldunud. Seejärel vastasid piloodid Jakartast tulnud kutsungitele ja maandasid lennuki ohutult.

Enne lendu tehtud tervisekontrollid tuvastasid, et piloodid olid lendamiseks sobilikud. Nende vererõhk ja pulss olid normaalsed ning alkoholitestid negatiivsed.

Kuid kuigi piloodid tundusid olevat täielikult puhanud, ei suutnud testid kindlaks teha, kas nende puhkuse kvaliteet oli hea ning piisav, ütles lennuekspert Alvin Lie BBC Indonesianile.

Võimud on nüüd Batik Airi juhtunu pärast tugevalt noominud ning Indoneesia lennutranspordi juht Kristi Endah Murni ütles, et Batik Air peaks oma meeskonna puhkeajale rohkem tähelepanu pöörama.

Batik Air on öelnud, et nende "puhkusepoliitika on adekvaatne" ning et nad on "võtnud kohustuse järgida kõiki ohutussoovitusi".

Loe lähemalt SIIT.

Kommentaarid puuduvad