Valgus tunneli lõpus! Pühapäevast sõidavad Tallinnas taas kõik trammid

BNS

Pühapäevast hakkavad Tallinnas taas trammid sõitma
Pühapäevast hakkavad Tallinnas taas trammid sõitma — FOTO: tramm.ee

Alates pühapäevast, 1. oktoobrist, sõidavad Tallinnas taas kõik trammid, sealhulgas jätkab sõitmist ka tramm number 6 liinil Kopli-Tondi, mis pandi käiku Vanasadama trammiliini ehituse tõttu seiskunud Kadrioru ja Lasnamäe suunaliste liinide asendusena.

Tallinna Linnatranspordi (TLT) aktsiaseltsi juhatuse liikme Kaido Padari sõnul on eelolevat pühapäeva pikalt oodanud nii Tallinna ladusa trammiühendusega harjunud ühistranspordikasutajad kui ka TLT sõidukijuhid. 

„Meie inimeste jaoks tähendab trammiliikluse täiemahuline avamine, et üks keerulisemaid aegu Tallinna ühistranspordis hakkab lõpule jõudma ning saame edaspidi keskenduda mitte sellele, kuidas väljakutsuvates liiklusoludes ja ummikutes parimal viisil hakkama saada, vaid eelkõige võimalustele, kuidas veelgi parandada meie poolt pakutava ühistranspordi kvaliteeti ja kättesaadavust,“ selgitas Padar. 

Kaido Padari kinnitusel on kogu TLT elektritranspordi suund 1. oktoobri täiemahuliseks käivitamiseks valmis. „Oleme kasutanud trammiliinide sulgemise aega tehnika korrastamiseks. Viisime kogu 42 kilomeetrise rööbastee ulatuses läbi trammiteede auditi, mille tulemusel selgitati välja selle seisund ning enam tähelepanu nõudvatel lõikudel tehti trammiliikluse täiemahuliseks avamiseks vajalikud hooldustööd. Samuti said suvise hõredama trammiliikluse ajal kõik meie trammijuhid korralise puhkuse ning võimaldasime neil läbida erinevaid koolitusi, mille tulemusel on inimesed valmis asuma oma ülesandeid uue jõuga täitma,“ loetles Padar ettevalmistusi trammiliikluse täiemahuliseks avamiseks. 

Tallinna Linnatranspordi Aktsiaseltsi enam kui 500 ühissõidukit läbisid läinud aastal ligi 36 miljonit liinikilomeetrit, teenindades üle 100 miljoni reisija. Trammiteede täiemahuline avamine, Vanasadama trammisuuna lisandumine ning ühistranspordi muutumine mugavamaks ja toimekindlamaks, tänu nii uute trammide kui ka keskkonnasõbralike busside lisandumisele, loob eeldused, et ühistranspordi kasutajate arv püsib lähiaastatel Tallinnas selges tõusutrendis.

Kommentaarid puuduvad