Reklaam sulgub sekundi pärast

Uuest aastast suurenevad lastevanemate haigus- ja hooldushüvitised

Sotsiaalministeeriumis valmis eelnõu, mis peaks lahendama lapsevanema tööle naasmisel ebaõiglase olukorra, mil pered kaotavad haige lapsega koju jäädes suuri summasid, vahendab "Seitsmesed uudised".

Kui kõik läheb plaanipäraselt, ei pea uuest aastast lapsevanemad enam kõhu arvelt haige lapsega koju jääma, sest sotsiaalministeeriumis on plaanis muudatused, mis toovad kasu perede rahakottidesse.

„Oleme ise ka väga rõõmsad, et eelnõu nüüd vastu võeti ja see lahendabki pikaaegse probleemi, mis on väikelastega pered viinud ebavõrdsesse olukorda kui lapsevanemad tööellu naasevad ja mis on kindlasti mõjutanud ka nende majanduslikku toimetulekut ja tekitanud ebavõrdsust ka lapsevanemate vahel,” ütles laste ja perede osakonna perepoliitika juht Kadri Raid.

Juba jaanuaris rääkisid „Seitsmesed uudised” vanematega ja uurisid, milline võiks olla probleemi lahendus. Toona pakkusid nemad, et lapsehooldushüvitist võiks maksta vanemahüvitise ja eelnevalt laekunud sotsiaalmaksu pealt. Lastevanemate palveid on kuulda võetud.

Minul on väga hea meel tõesti, et kui esimesed läbirääkimised kevadel algasid ja need mõtted selles osas, ja ma mäletan ka seda intervjuud kus töökaitse minister ütles, et me peame seda süsteemi muutma, siis minul juba tekkis südamesse väike lootus, et äkki siiski,” ütles lapsevanem Evely Kukk.

Nüüd on sotsiaalministeeriumi poolt saadetud kooskõlastamisele eelnõu, kus tervisekassa saab lapsevanemale esimesel tööaastal pärast vanemapuhkust paremat haigus- ja hooldushüvitist maksta. Seejuures võetakse arvesse lapsevanema enda sotsiaalmaksuga maksustatud tulu või talle vanemapuhkuse ajal makstud jagatava vanemahüvitise suurus. Tervisekassa saab seejuures võtta kasutusele inimese jaoks kasulikuma variandi.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Näita 2 kommentaari

Oleks tore kui uuel aastal hakkb toimima see seadus…

Vasta

Ei noo jutt on ilus aga kes enam julgeb lapsi saada peale selliseid maksutõuse 🤔 tegu jällegi väga lühiaajalise probleemi lahendamisega. Pikas plaanis ei muudeta lastevanemate elu lihtsamaks lihtsalt kõla on hea.

Vasta