Reklaam sulgub sekundi pärast

USA pelgab Ukraina NATOga liitumist: selles järgus nad suvel kutset ilmselt ei saa

USA suursaadik NATO juures ütles teisipäeval, et alliansi juulikuisel tippkohtumisel Ukraina liitumiskutset tõenäoliselt ei saa.

"Mis puudutab suvist tippkohtumist, siis ma ei oota, et allianss esitaks selles järgus kutse," ütles suurssaadik Julianne Smith.

"Ootan, et liitlased suudavad anda märku, et allianss jätkab Ukraina lähendamist ja et me astume selgeid samme, mis on sillaks praeguse olukorra ja täisliikmelisuse vahel," lisas ta.

NATO riigid kinnitasid läinud aastal oma kauast positsiooni, et Kiievist saab ühel päeval USA juhitud alliansi liige, kuid täpset ajakava sellele ei ole antud.

Ukraina liikmeks võtmist toetavad alliansi idatiiva riigid, kes tunnevad end Moskvast vahetult ohustatuna, kuid võtmejõud nagu USA ja Saksamaa pelgavad, et täiemahuline liikmesus tirib NATO sõtta Venemaaga.

"Me keskendume jätkuvalt eelkõige nende toetamisele jätkuvas võitluses ja võidu tagamisele lahinguväljal," lausus Smith.

Ukraina rahvusvahelised toetajad peavad kolmapäeval kõnelusi abi jätkamise üle, samas kui USA sõjalise abi tulevik on sattunud kahtluse alla.

Kommentaarid puuduvad