Reklaam sulgub sekundi pärast

Ulmeline! Märtsikuus müüdi Tallinnas pea miljon eurot maksev korter

BNS

Ostmine
Foto: 123rf

Ehkki kinnisvara hind tegi märtsis taas uue rekordi, siis 1Partner Kinnisvara tegevjuhi Martin Vahteri sõnul sõda Ukrainas kinnisavaturul paanikat ei ole tekitanud. Kalleim korter müüdi märtsis Tallinnas 890 000 euroga ning odavaim 2560 euroga.

Märtsis oli korteri ruutmeetri keskmine hind Tallinnas rekordilised 2723 eurot, tehingute kogumaht kasvas veebruariga võrreldes ligi kolmandiku, teatas kinnisvarafirma.

Tallinnas müüdi märtsis 876 korterit, mida on 23 protsendi võrra rohkem kui veebruaris, mil omanikke vahetas 712 korteriomandit. Korteritehingute koguväärtus kasvas võrreldes veebruariga veelgi veelgi rohkem ehk 27 protsendi võrra.

Võrreldes eelmise aasta märtsiga tehti Tallinna korteritega tänavu tehinguid küll 13 protsendi võrra vähem, kuid kuna keskmine hind on tõusnud, siis tehingute rahaline kogumaht jäi mullusega võrreldes samale tasemele. "Kaupa on veel vähem kui varem, aga huvilistest puudust ei ole. Sisendhindade jätkuv kasv ei võimalda sel trendil lähiajal oluliselt muutuda," tõdes 1Partner Kinnisvara tegevjuht.

Kui võtta arvestusse korteritele lisaks ka kõik ülejäänud müügiobjektid, siis märtsis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1121 ostu-müügitehingut. Kinnisvaratehingute kogumaht oli umbes 185 miljonit eurot, mis on veebruari samast näitajast ligi kolmandiku võrra suurem, kuid eelmise aasta märtsiga võrreldes tähendas see 13-protsendist langust.

Kalleim korter müüdi märtsis Tallinnas 890 000 euroga ning odavaim 2560 euroga. Märtsis müüdi Tallinnas ka 28 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis tähendab veebruariga võrreldes 4 objekti suurust kasvu. 

Kalleim elamumaa sihtotstarbega hoonestatud kinnistu müüdi 1,2 miljoni euro eest ning soodsaim 6000 euro eest. Möödunud kuul läks kaubaks 8 elamumaa krunti, mis on veebruariga võrreldes 5 võrra suurem tulemus. Odavaim krunt maksis 32 000 eurot ja kalleim 1 500 000 eurot.