Üllatav või mitte? Ühe toidupoe sooduspakkumine võib olla kallim kui teise toidupoe tavahind

Kuidas saada ostukorv täis kõige soodsamalt? Seda on TV3 uudiste reporter Marie Metsur uurinud juba viimased kolm päeva ning nüüd võttis ta hinnaluubi alla digitaalsed lahendused.

“Koostan täna sellise klassikalisema ostunimekirja: piim, sai, leib, vorst, juust ja vaatan võib-olla midagi maitsvat veel sinna juurde,” ütles TV3 uudiste reporter Marie Metsur ja alustas poodlemist laua taga istudes tahvelarvutist.

Tuleb tõdeda, et internetisügavustes ei olegi hetkel väga häid võrdluselehti leida, pigem tuleb iga toidupoe internetipoes ise ostukorv kokku panna. Nii võib päris palju raha kaotsi minna.

“Üks ostukorv võib olla ühes ketis odavam ja teine teises, sest teadupärast ketid ju valivad oma soodustooteid ja kallima hinnaga tooteid, see ongi nende strateegia või valik. Aga ostukorvi maksumus võib 20% erinevad näiteks,” ütles Tarbi Targalt mobiiliäpi looja Sven Rananväli.

Üheaegselt võib soodustustes olla kümneid tuhandeid tooteid ning kõiki ei saagi kliendilehtedele printida. Tarbi Targalt äpp on turul olnud selle aasta kevadest ning ligi 15 000 inimest on enda tee sinna leidnud. Äpp võrdleb erinevate poodide hindu ning ei lase tarbijat sugugi ninapidi vedada. “Sellel näitel on näha, et regulaarhind lisas Rannaväli.

Äpis olevat nimekirja saab jagada mitme pereliikme vahel, et igaüks saaks enda lemmiktooted kirja panna. Lisaks on võimalik pärast toote äratarbimist enne pakendi äraviskamist see toode ostunimekirja skaneerida. Skaneerida saab tooteid ka poes, et kohe näha, kas mõnest teisest poeketist saaks seda hoopiski soodsamalt. Reporter avastas ostunimekirja koostades ka teise digitaalse platvormi, mis peaks lähinädalatel turule tulema.

“See tekkiski sellest probleemist, et iga nädal istusin maha, panin perele toidukorvi kokku ja tahtsin e-poest tellida, aga kuna täna on hinantõus olnud üsnagi kõrge, on eesmärk pakkuda soodsamat varianti,” ütles Bebo asutaja Siim Brazier, kes on viimased aasta aega oma lehega tööd teinud, kus saab ühel platvormil erinevate poodide hindasid võrrelda. “See lahendab tegelikult kaks probleemi. Esimene on see, et me saame alati garanteerida, et klient saab kõige soodsama ostukrovi lahenduse ja teiseks, et inimene ei peaks minema kolme-nelja erinevasse portaali ja hakkama ostukorve otsast peale defineerima. See säästab aega ja see on kogu asja mõte,” lisas Brazier.

Kuidas kulges ostunimekirja koostamine TV3 reporteril? “Paari minutiga klõpsisin üheksa toodet võrdluses sisse, mida ma tahaksin osta selleks nädalaks ja sain koheselt võrdlusena, et ühest poest saan kolm eurot soodsamalt.”

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot TV3 uudiste kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad