Reklaam sulgub sekundi pärast

Ukrainasse suundunud Tõnis Milling meenutab ärevat hetke: piiril saime teada, et linnas on õhuhäire

Milling
Kuvatõmmis

Star FM hommikuprogrammis andis intervjuu Tõnis Milling, kes suundus eelmisel nädalal vabatahtlikuna Ukrainasse. Kuigi käik kulges edukalt, saatsid neid teel ka ärevad hetked.

"Me läksime reedel kahe autoga - mikrobuss ja siis Tõdva vabatahtliku pääste masin, millel oli suur konteiner peal ja viisime erinevat varustust Lvivi," rääkis Milling, et aitama mindi Ukraina päästeteenistust, kellel napib vajalikku varustust.

"Meil oli ka kerge ärevus, kuna, kui olime piiri peal, siis saime teada, et Lvivis on õhuhäire," tähendas Milling, et nad tabasid endid tihtipeale pommirünnaku kartuses taeva poole vaatavat.

Olenemata häirest kulges eestlaste tee Lvivi ja tagasi probleemideta. Tagasi jõudsid mehed pühapäeval.

Millingu sõnul oli see isegi natukene imelik, et kuigi riigis valitseb suur sõda, siis nende teekond oli peaaegu muretu. "Kogu tee Lvivi ja tagasi me ei näinud isegi ühtegi sõjamasinat," tõdes ta.

Ka kohalikud elanikud jätsid Millingule rahuliku mulje. "Inimesed tegid oma igapäevatoimetusi, liinibussid liikusid. Poed olid avatud, aga kohvikud olid kinni," kirjeldas mees olukorda Lvivi linnas.

Mõned nädalad tagasi teatas Tõnis Milling, et annetab oma varalahkunud venna Madis Millingu tuletõrjevarustuse Ukraina päästjatele. Mehe sõnul on vabatahtlik päästeteenistus juba mitmendat korda Ukrainasse varustust transportinud ning venna varustus viidi kohale kõige esimese koormaga ning anti üle kohalikele päästjatele.

"Ma arvan, et Madis oleks kõik need koormad sinna ise kaasa läinud," meenutas Milling varalahkunud venda.

Kuula täispikka intervjuus Tõnis Millinguga Star FM hommikuprogrammist.