Reklaam sulgub sekundi pärast

Ühe ajastu lõpp: Mihhail Kõlvart kukutati Tallinna linnapea kohalt

BNS

Mihhail Kõlvarti umbusaldus läks läbi
Mihhail Kõlvarti umbusaldus läks läbi — FOTO: Ilmar Saabas/Delfi

Tallinna volikogu pidas teisipäeva hommikul erakorralise istungi, kus läks hääletusele 37 liikme esitatud umbusaldusavaldus linnapeale, keskerakondlasele Mihhail Kõlvartile ja see läks läbi.

Umbusalduse poolt hääletas 41, ei osalenud 2 kohal olnud volikogulast.

Umbusalduse läbiminekuks oli vaja 40 volikogulase poolthäält, volikogus on 79 liiget.

Volikogu valis kohe ka linnapea asendaja, kelleks sai 40 häälega sotsiaaldemokraat Madle Lippus.

Istungi alguses oli oma kohaloleku registreerinud 43 saadikut, EKRE saadikutest polnud kohal kolm ehk Urmas Reitelmanni, Ivan Makarovit ja Raivo Põhjakivi.

37 Tallinna linnavolikogu liiget andsid Kõlvarti umbusalduse üle eelmise neljapäeva istungil. Lisaks nelja opositsioonifraktsiooni liikmetele andsid allkirja avaldusele ka fraktsioonitud Tõnis Mölder ja Taavi Aas ning ka Keskerakonna fraktsiooni liige Igor Gräzin.

Koalitsioonil ehk Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide liidul on volikogus praegu 43 kohta, kuid nende liikmete hulka kuulub ka Gräzin. Opositsiooni kuuluvad Reformierakond, Isamaa, Eesti 200 ja EKRE.

Kõlvart: umbusaldamise eesmärk on tuua võimule Reformierakond

Kõlvart märkis, et kuigi umbusaldajate seas on ka Isamaa, siis tegelikult on eesmärk moodustada ka pealinnas sarnane võimuliit, nagu on valitsuses, kus teevad Reformierakonna juhtimisel koostööd veel sotsid ja Eesti 200. 

"Ehk toimuva eesmärk on teenindada Reformierakonna ideoloogit ja arusaama, kuidas riiki ja linna juhtida," ütles Kõlvart. 

Ta tõi esile, et riigi tasandil on Reformierakond paistnud silma vaid sellega, et on rakendanud maksutõuse, milleks neil valimistel rahvalt mandaati ei olnud. 

Kõlvart märkis, et Tallinn on arendanud linna, on loodud strateegiakeskus ja viidud läbi suurlinna reform. Samuti on vastu võetud arengukava, mille järgi on linn süsteemselt arenenud ja kasvanud. Samas näiteks Reformierakond pani kinni Kopli päästekomando. "See ongi erinevus kahe juhtimisstiili vahel," ütles Kõlvart. 

"Me teeme jätkuvalt suuri objekte, kuigi näiteks Reformierakond oli otsustanud, et teedeehitust pole vaja. Ja me oleme võtnud selleks laenu, sest see on instrument, mida tuleb kasutada, kui erasektor ei suuda investeerida. Ja need on põhimõttelised valikud, mis näitavad kahe erakonna erinevust," ütles Kõlvart, lisades, et kui Keskerakond peaks kaotama mandaadi Tallinnas, siis mõne aja pärast võetakse see tagasi. 

Kõlvart kinnitas, et Keskerakonnal polnud mingit plaani sotside selja taga pidada läbirääkimisi, sest Keskerakond hoiab partnereid. "Aga ka umbusaldus on demokraatia osa ja kui hääled on koos umbusaldamiseks, siis pole selles midagi traagilist," ütles Kõlvart, lisades, et Keskerakond jätkab tööd ka opositsioonis. 

Kommentaarid puuduvad