Turutiir koos mükoloogiga tõi šokeeriva avastuse: selliste seente söömine on riskantne!

“TV3 uudised” käisid turul koos mükoloog Veiko Kastanjega, kes avastas, et turult on täiesti võimalik osta ka mürgiseid seeni!

Suur seenehooaeg on käes ja nii suundusid “TV3 uudised” turule, et uurida lähemalt, kas ja milliseid seenelisi on võimalik osta. Mükoloog Veiko Kastanje avastas sealt ka seened, mida ehk tegelikkuses süüa ei tasuks.

Reporter Tiina Laura Kimmel leidis Keskturul uudistades visuaalselt huvitavad seened – millega tegu? “See ongi visuaalselt huvitav, sest seeneraamatutes on see märgitud kui mittesöödav. Tegemist on soomusmampliga, kõrval on kahkjas mampel. Valdavalt on need eestikeelses kirjanduses mittesöödavad, kuna väidetavalt koos alkoholiga võib neist mürgistuse saada. Selliste seente söömine on päris riskantne valik, sest kunagi ei tea, mis nendest tulla võib,” ütleb ta.

Aga mis siis saab, kui mõni pahaaimamatu ostja need endale soetab ja kodus pokaali veini ka kõrvale võtab? “Noh, siis see on selline õnnemäng,” ütleb Kastanje. “Maailm on keeruline ja kõike võib ette tulla, aga nagu me täna nägime, siis üks liik, mis on ametlikult mürgine ja mittesöödav, oli siin täiesti olemas!”

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad