Reklaam sulgub sekundi pärast

Tõnis Riisk end altkäemaksu andmises süüdi ei tunnista: loodan, et õiglus ja õigus seatakse jalule

Kapos ütlusi andmas käinud Tõnis Riisk end süüdi ei tunnista
Kapos ütlusi andmas käinud Tõnis Riisk end süüdi ei tunnista — FOTO: FOTO: SVEN ARBET | DELFI MEEDIA

Reede ennelõuna kaitsepolitseinike küsimustele vastanud Viljandimaa ettevõtja, poliitik ja jahimees Tõnis Riisk sõitis kella 13.30 ajal Tallinnast kodu poole Kõosse ning kinnitas, et ennast süüdi ei tunnista, kirjutab Sakala.

Kaposse uurija jutule sõitis sattus Riisk reede hommikul seoses riigikogulasele Tõnis Mölderile esitatud kahtlustusega. Nimelt arvatakse, et 2022. aastal Kõo jahiseltsile antud 25 000-st eurost n-ö riigikogu katuserahast liikus osa tagasi Tõnis Mölderile. Kõo jahiseltsi poolelt on juhtunusse segatud selle juhatuse liige Tõnis Riisk.

"Kindlasti ei liikunud sellest rahast Tõnis Mölderile midagi tagasi," kinnitas Riisk.

"Uurimine alles käib. Mina altkäemaksu andnud ei ole, ennast süüdi ei tunnista ning loodan, et õiglus ja õigus seatakse jalule," rääkis Riisk.

Ta tunnistas, et kogu olukord on ebamugav, kurb ning ta on sattunud enda arvates järjekordsesse poliitilisse protsessi. "Aga midagi pole teha kui oled niivõrd tegija," naeris ta olukorra peale.

Et uurimine on Riiski jaoks alles alanud ning toimuvast sai ta teada alles neljapäeval kui tema kodus korraldati läbiotsimist, siis rohkem kommentaare ta ei andnud. "Tõnis Mölderit ma isiklikult ei tunne," kinnitas ta.

Küsimusele, kuidas jõudis 2022. aastal Keskerakonnalt 25 000 eurot Kõo jahiseltsini ja kas seda oli vaja mõne poliitiku käest eraldi küsida, vastas Riisk, et see on juba sedavõrd vana juhtum, et kõike enam ei mäleta.

Kõo jahiselts sai 2022. aasta lõpul Keskerakonna kaudu 25 000 eurot. Toona rääkis Riisk, et seda raha soovitakse kasutada äsjavalminud jahimaja juurde kuuri rajamiseks.

Samas ei välistanud Riisk, et raha võib kuluda ka mõne muu tegevuse peale, eeskätt pidas ta silmas asjaolu, et n-ö peamaja valmimise arved polnud toona veel lõplikult tasutud.

Toona Keskerakonda kuulunud Põhja-Sakala volikogu liige Priit Toobal oli taolise rahaeralduse üle jahmunud juba toona ning tema uurimine oma koduerakonna peakontorist näitas, et 25 000 eurot Keskerakonnale jagamiseks antud raha jõudis Kõosse Tõnis Mölderi soovil.