Reklaam sulgub sekundi pärast

Päevakaja

toob sinuni Omega Laen

Tegid oma lapse kooliaktusel pilti? Sotsiaalmeedias jagamisele võivad järgneda ootamatud tagajärjed

Aktusel telefon näppu ja pildistama! Aga mis saab nendest piltidest edasi? Andmekaitse Inspektsioon saatis enne kooli algust haridusasutustele laiali ringkirja sellest, kuidas laste andmeid erinevates olukordades töödelda. Sinna alla kuuluvad näiteks kaamerate kasutamine kooliruumides, kuidas korraldada üritusi ning selleks nõusolekuid küsida. Üheks suureks teemaks oli ka küsimus, millal võib kedagi pildistada ja mida nende piltidega peale hakata.

„Kui lapsevanem soovib ise oma lapsest pilti teha ja sinna peale jäävad paratamatult teised lapsed, siis lapsevanem võib seda teha. Ta ei pea küsima teistelt nõusolekut, sest tegemist on pildistamisega isiklikuks otstarbeks,“ ütles Andmekaitse Inspektsiooni jurist Geili Keppi.

Kui isiklikuks otstarbeks tehtud piltide puhul ei pea teistelt asjaosalistelt luba küsima, siis sotsiaalmeediasse postitatud piltidega on aga teine lugu. „Ja kui seal peal on ka teisi lapsi või lapsevanemaid, siis peaks lapsevanem juba neilt nõusolekut küsima või teised inimesed kuidagi ära hägustama,“ lisas Geili Keppi.

Millised võimalused inimesel üldse on, kui keegi on tema teadmata temast või tema lastest pildid sotsiaalmeediasse ülesse laadinud? „Sellisel juhul tuleks postitaja poole pöörduda ja paluda tal selle pildi kustutamiseks või enda lapse väljalõikamist või midagi taolist.“

Andmekaitse Inspektsioon ise kedagi trahvima ei lähe, küll aga proovib inimestele seletustööd teha.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Päevakaja

toob sinuni Omega Laen