2017. aastal skandaali sattunud Taavi Rõivas: valin väga hoolikalt, kellega ja kuhu peole minna

Seoses Taavi Rõivase hiljutise skandaaliga väärib meenutamist, et 2017. aasta septembris pani osa Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ametliku delegatsiooni liikmeid Malaisias pidu, kuhu kuulus ka Taavi Rõivas ning mis lõppes samuti pehmelt öeldes arusaamatustega, mille kohta jagas mees koos abikaasaga "Kolmeraudse" saates selgitusi.

Kuus aastat tagasi korraldasid Eesti äridelegatsioon ning endine peaminister ja toonane riigikogu aseesimees Taavi Rõivas Malaisias peo, mis lõppes skandaali ning kahtlusega ahistamisest. Rõivas nimetas toona ahistamissüüdistusi liialduseks, kuid tunnistas end n-ö süüdi selles, et naisterahvas tundis end tema käitumise tõttu halvasti ja ebamugavalt.

See toimus kümnepäevase Malaisia ja Singapuri visiidi ajal. Visiidil oli muide kaasas ka abikaasa Luisa, kes delegatsiooni Malaisias oleku ajal ise Balil puhkas. Mis seal täpsemalt juhtus? Toona kirjutasid sellest mitmed väljaanded ning ka Taavi Rõivas ise jagas oma selgitusi. Peo ja tantsimise käigus oli ühel naisterahval tema käitumise suhtes pretensioone ning naine tundis end ebamugavalt. Taavi käis koos abikaasa Luisaga oma selgitusi jagamas ka saates „Kolmeraudne”, kus väitis ka, et on naisega rääkinud ja tema ees vabandanud. Täit selgust ei saabunud aga selles osas, mis siis täpselt juhtus ja kui kaugele asi Taavi ning peol viibinud naise vahel läks. "Kolmeraudse" vestlus kestis kokku 20 minutit.

„Taavi, endise mitmekordse peaministri ja riigikogu asespiikri avalike elu ei ole mingi rokimehe avalik elu. Eriti olukorras, kus ta juhib rahvusvahelist delegatsiooni, selle visiiti Kagu-Aasias, eriti olukorras, kus ta on hiljuti suurejooneliste pulmade käigus teinud oma eraelust väga avalikku asja. Täna lahvatas, ma julgen arvata, Eesti poliitilise ajaloo kõige tõsiseltvõetavam seksiskandaal, selle keskmes oled sina. Päevaleht kirjutas sellest, kuidas üks naine väidab, et sa oled teda ahistanud, oled teda ühel Malaisias toimunud peol üritanud suudelda, käperdada ja nii edasi. Sa oled täna andnud üsna mitmeid kommentaare. Sa oled vabandanud oma armsa Luisa ees, vabandanud oma laste ees, vabandanud üldsuse ees, aga sa oled ka rääkinud nendes kommentaarides väga palju sellest, et väited, justkui sa oleksid kedagi musitanud või käperdanud või kuidas iganes me seda nimetame ei vasta tõele. See naine ütleb, et juhtus, sina ütled, et ei juhtunud. Kumb valetab?” tegi Mihkel Raud otsekohese sissejuhatuse.

Taavi ja Luisa 2017. aastal
Taavi ja Luisa 2017. aastal "Kolmeraudses" — FOTO: TV3

"Ma ei taha kedagi sildistada, aga ma ütlen, et see, mida ma räägin, on täpselt see, mis tegelikult toimus. Ma ei taha midagi pisendada. Ka rokimehed, rääkimata poliitikutest, ei peaks tegema midagi sellist, mis paneb ükskõik millise naisterahva ennast halvasti tundma. Ma saan öelda seda, et mina kindlasti ei teinud midagi tahtlikult. Aga jah, üleeile jõudis minuni informatsioon, et üks naisterahvas, kes oli meiega koos seal peol, kellega me tantsisime, kellega mulle tundus, et oli igati meeldiv olemine...üleeile jõudis minuni informatsioon, et tema tundis ennast halvasti. Lausa nii halvasti, et ta ütles, et ta soovib, et see jõuaks täielikult avalikkuseni ja tema jaoks oli oluline, et sellest saaks suur õppetund nii mulle kui kogu Eesti meeskonnale,” andis Taavi Rõivas esimese vastuse.

Mihkel Raua küsimusele, kas toimus musitamine, külmkappide vahele lükkamine ja käperdamine, Taavi Rõivas otsesõnu ei vastanud. Küll aga ütles, et naine tundis ennast kehvasti. "Ta kirjeldas seda suhteliselt põhjalikult. Tema jaoks oli ka see, et jäime ühel hetkel tantsupõrandale kahekesi ja ta tundis liiga palju tähelepanu, ka see teda häiris. Kui ta tundis, et tantsides olin ma talle liiga lähedal ja ta tundis, et tal on kuidagi ebamugav, siis...jah, see võis olla küll. Reaalselt, ma ei ütle, et ma absoluutselt midagi ei teinud," ütles Rõivas.

"Sa seisid ta lähedal ja tantsisid, tema väidab, et sa käperdasid ja musitasid, kumb siis oli, kas käperdasid ja musitasid või seisid tema lähedal, väga lihtne. Kas ta valetas või ei valetanud?" torkas Mihkel Raud vahele.

"Ma lubasin talle eile, et kuigi ta räägib teistsugust juttu kui mina, et ma ei sildista teda avalikult mitte kuidagi, nii et ma ei saa teda nimetada nende nimedega mida sa soovid, ma seda lubasin talle eile. Ja ma ütlesin ka seda, et ma ei taha talle halba," vastas Taavi.

Vestluse käigus räägiti veel Taavi poliitilisest karjäärist ja selle tulevikust ning Luisa nägemusest kogu olukorrale.

Taavi ütles lõpetuseks, et tema maine on saanud väga suure löögi, aga tema töövõime tõenäoliselt kasvab. "Inimesed, kes kogevad elus kriise, mis on väga-väga tõsised, kui nad suudavad kriisides ellu jääda, siis võivad neist saada väga suure kriisitaluvuse võimega inimesed ja me teame, et kriisitaluvuse võimet on poliitikas vaja. Ma olen täiesti kindel, et ma elan oma selliselt, et mitte kunagi ei tekiks isegi ligilähedast võimalust...ütleme nii – ma kindlasti valin väga hoolikalt, kellega ja kuhu peole minna. Kui mul on üks väga suur nõrkus, siis ma kipun inimesi väga lihtsasti usaldama, aga noh, eks meil kõigil on nõrkuseid."

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Näita 2 kommentaari

……..mille pärast peab hiljem avalikkuse ees vabandama !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nii on kõige lihtsam.
Pole vaja oma abikaasa kõrvalt kellegiga miilustada,tekitada olukordi,mis võivad hiljem osutuda ebamugavateks ja mille pärast peab olema hiljem viletsad olukorras ja kus keegi naine võib sinu pärast kuhugi kaevata !!!!!!!
Kui ISE OSKAD JA SUUDAD OLLA OMA NAISELE TRUU OLLA,SIIS EI OLE VAJA KARTA KA MINGISUGUSEID JAMASID!!!!!!!!!!
ILMSELGELT. EI OLE TAAVI SELLINE,KES OMA NAISEST JA PEREST EEMAL SUUDAKS OLLA 100%TRUU.

Vasta

Eks Taavi valiski hoolikalt selle peo kõige seksikamad naised, milles küsimus?

Vasta