Reklaam sulgub sekundi pärast

Soomes Vantaas toimus koolitulistamine, üks õpilane hukkus

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. — FOTO: Vesa Moilanen/LEHTIKUVA/SIPA/2312161150/Scanpix

Soome pealinna Helsingi lähedal Vantaas leidis teisipäeva hommikul põhikoolis aset tulistamine, mille pani toime 12-aastane laps, ütles politsei ja lisas, et kolmest haavata saanud sama vanast lapsest üks kahjuks suri ning kaks ülejäänut on raskes seisundis.

"Täna pärast kella 9.00 hommikul leidis koolis aset tulistamisjuhtum, milles kuuenda klassi õpilane, kooli õpilane, suri," ütles Ida-Uusimaa politseijaoskonna politseiülem Ilkka Koskimäki pressikonverentsil, lisades, et kaks ülejäänut on raskes seisundis.

Vantaa koolis käib umbes 800 õpilast ja töötab 90 täiskasvanut. Koolis on klassikomplektid esimesest üheksanda klassini ehk lapsed vanuses seitse kuni 15 eluaastat.

Politsei sai teate sündmusest kell 09.08 ning hiljem täpsustati, et nii kahtlusalune tulistaja kui ka viga saanud lapsed kõik olid 12 aasta vanused.

Kohaliku meedia teatel kutsuti tulistamise järel kokku Vantaa linnavalitsuse kriisirühm.

Meedias avaldatud fotodelt sündmuskohalt võis näha arvukalt politseinikke.

Politsei teatas umbes 11.30 paiku tehtud avalduses, et kahtlusalune, kes kinnivõtmise ajal kandis tulirelva, tabati Helsingi piirkonnas "rahulikul viisil".

Kohalik meedia kirjutas veel, et koolis käivate õpilaste vanemate sõnul leidis tulistamine aset klassiruumis.

Politsei kutsus inimesi vältima piirkonnas liikumist ja jääma võimalusel siseruumidesse. Soome siseminister Mari Rantanen kirjutas sotsiaalmeediaplatvormil X, et päev algas šokeerivalt.

"Võin vaid ette kujutada valu ja muret, mida paljud pered praegu üle elavad," sõnas ta.

Kommentaarid puuduvad