Reklaam sulgub sekundi pärast

Selgusid superkulutajad! Milline riigikogulane laristab kõige rohkem raha?

BNS

Selgusid Riigikogu suurimad laristajad
Selgusid Riigikogu suurimad laristajad — FOTO: TV3/Kiur Kaasik- Delfi Meedia/Riigikogu

Kolmapäeval tuli avalikuks riigikogulaste kuluhüvitiste nimekiri ning selgub, et kolm saadikut suutsid oma võimaliku kuluhüvitise sendipealt ära raisata ning ainult 10 saadikut ei kulutanud sentigi maksumaksja raha, kirjutab Postimees.

Riigikogulaste kuluhüvitiste tabelist selgub, kui palju riigikogu liikmed kulutasid aprillist kuni detsemberini 2023. Eesti maksumaksja pidi riigikogulasi nende andmete järgi toetama ühtekokku 944 606,82 euroga.

Selgub, et kõige võimsamad kulutajad, kellele palgast ei piisanud, tulevad EKRE ridadest ehk Martin Helme ja Rain Epler suutsid sendipealt ära kulutada kõik neile lubatud 14 598,45 eurost. Täpselt samaga sai hakkama fraktsioonitu Maria Jufereva-Skuratovski ja summa oli sama ehk 14 598,45 eurot ja sotsidest Eduard Odinets, kelle summa oli pisut väiksem ehk 13 677 eurot.

Enam kui 90 protsenti oma lubatud hüvitisest kasutas ära 21 rahvasaadikut. Enam kui 80 protsenti 18 rahvasaadikut. 60–79 protsenti rahast kulutas 27 saadikut ning 28 saadikut kulutas 6,8–49 protsenti lubatud hüvitisest.

Riigikogu kuluhüvitisi ei puutunud vaid ministriks saanud saadikud: Kaja Kallas, Hanno Pevkur, Signe Riisalo, Margus Tsahkna, Lauri Läänemets, Madis Kallas ja Riina Sikkut. Lisaks riigikogust Slava Ukraini skandaali tõttu lahkunud Johanna-Maria Lehtme ning EKRE saadik Siim Pohlak.

Kõige rohkem raha läks sõidukulude hüvitamiseks ehk 434 376,36 eurot. Teisel kohal olid esinduskulud 248 327,45 euroga.

Riigikogulaste kuluhüvitiste limiidist jäi kulutamata umbes 528 000 eurot.

Näita 2 kommentaari

…….kes üldse ei larista!!!!!!!!!!!
Igal aastal lisatakse neile sadade eurode kaupa veel palgalisa nagu muidu oleks seda raha veel vähe neil!!!!!!!!!!
.. Ise saavad tuhandetes palka ,sellepärast ei jätkugi pensionäridele rohkem pensioni maksta,lisaks veel kuluhüvitised ,mida ÜLDSE POLEKS SELLISTEL VAJA—-mõni ei mahu ustestki läbi liikuma ,ime,kuidas üldse autouksest veel sinise mahub!!!!!!!!!!!!
Paljudel meestel on suured kõhud ees ,näost laiaks söönud. nii,et paha vaadatagi telekast.
Tuhandeid eurosid palka saavatel riigikogulastel pole mingit kuluhüvitiste vaja,neile piisab sellestki,mis. kontole laekub ,siis ei ahvatle ja ahnitsema nii palju .
Kui tavaliige saab 3-+4 või 5000€palka,siis ministrid saavad veel rohkem—7–8000€!!!!!!!!!
Kas sellest veel ei piisa või??????????
HÄBITUD AHNITSEJAD,hoopis pensionärid on väärt oma raske töö eest ammusel nõukaajal saama tuhandeid eurosid pensionit!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Siis tuli paljudel töötada väga pisikese palga eest ,miks ei võiks nad oma eluõhtulgi veidi paremini elada,käia kinod ja kontsertidel ,reisida kuhugi ,kuhu varem ei saanud !!!!!!!!!!!!!????????
Miks nad peavad ka vanaduses koguaeg muretsema ,kuidas ots–otsaga välja tulla,sest need,kellel on eramaja,peavad ju ka talvekütte eest päris palju maksma .See pole üldse väike raha.
Lisaks veel retseptiravimid ,mis samuti võtavad tubli hulga pensioniraha st..Sest rohudki lähevad koguaeg kallimaks .
Ja need,kes elavad keskküttega korterites ,on samuti suured kulud,sest talveti on küttekulud väga suured ja nüüd leiti,et tuleb isegi suvel veel maksta!!!!!!!!!!!
Elektri eest maksmise eest samuti ei pääse.
Nii et vanainimestel–pensionäridel on küllalt kulutusi,mida oma väiksest pensionist maksta.
Keskmine pension on küll üle 700€,aga sellest jääb vaevalt pool alles,kui kõigi kulude eest maksta!!!!!!!!!!
Ja kui saad veel vähem —eelpensioni tervislikel põhjustel ,sest ei sa enam töötada,siis on asi veel kurvem.sest eelpension pole isegi mitte 600€!!!!!!!!!!!!!
Tööstaaž võib ju 40aastat olla,aga eelpension nullib selle veel väiksemaks.
Nii et riigikogulased proovigu asetada end nende inimeste asemele,kes saavad kümneid kordi vähem neist —pensioni ja mõelgu,kuidas nad ise selle väikse pensioniga toime tuleks.
Aga nad on nii ISEKAD JA ÜLBED,et neil polegi seda võimet ega oskust ennast asetada nende inimeste asemele,kes nendest vähem tööl palka või pensioni teenivad!!!!!!!!!!!!

Vasta

Huvitav, huvitav. Miks on meie peaministri pr. Kaja Kallase pilt pandud selle artikli juurde? Pealkiri on ju ” Selgusid superkulutajad”. Pr. Kallas ei kulutanud ju sentigi.

Vasta